Cestovní pojištění

Uzavřete si cestovní pojištění online. Po zadání potřebných údajů porovnáte cestovní pojištění osmi pojišťoven. V našem srovnání cestovního pojištění jsou zahrnuté slevy od 30 do 50 %. Sjednejte si cestovní pojištění online za výhodné ceny.Porovnat ceny

Porovnání nabídek 8 pojišťoven

Dříve než začnete porovnávat nabídky cestovního pojištění jednotlivých pojišťoven, sepište si základní informace o vaší cestě do zahraničí – do jaké země pojedete, jak dlouho se tam zdržíte, zda jedete na dovolenou nebo za prací. Popřemýšlejte také nad plánovanými aktivitami v místě pobytu. Rizikové sporty totiž nemusí být součástí základní nabídky pojištění.

 

Pro krátkodobé zahraniční cesty (pozn. trvající maximálně 90 dní) je určeno jednorázové cestovní pojištění. Toto pojištění využijete, pokud jedete například jednou za rok na dovolenou k moři do Chorvatska a v zimě lyžovat do Alp. Pokud jezdíte do zahraničí velmi často, zajímejte se o pololetní nebo roční cestovní pojištění. Uzavření jedné roční pojistky může být v konečném součtu cenově výhodnější než opakované uzavírání jednorázového cestovního pojištění.

 

Při výběru odpovídajícího cestovního pojištění je třeba zadat cílovou oblast nebo zemi. Cestovní pojištění se totiž vždy vztahuje jen na události, k nimž došlo v oblasti, pro niž bylo sjednáno. Náš srovnávač pojištění nabízí možnost výběru z následujících oblastí a zemí: Česká republika* , Slovenská republika, Evropa kromě ČR, Celý svět kromě ČR, Svět kromě USA a ČR, Velká Británie a Severní Irsko.

 

Do zahraničí můžete jet na turistickou cestu nebo pracovní cestu (pozn. zde uveďte i to, zda budete vykonávat administrativní nebo manuální činnost). Při výběru vhodného cestovního pojištění myslete i na aktivity v místě pobytu. Pokud trávíte dovolenou aktivně, zajímejte o rozsah pojištění běžných sportů. Rekreační sporty jsou zpravidla zahrnuty již v základní variantě cestovního pojištění. Pro rizikovější sportovní činnosti si zvolte připojištění.

 

Poznámka: *Cestovní pojištění pro pobyt v ČR zahrnuje například rizika krádeže, trvalé následky a smrt úrazem, zimní a letní rekreační sporty.

 

Úspora až 50 %

Online do 5 minut

Užitečná připojištění

U cestovního pojištění do zahraničí doporučujeme uzavřít si minimálně pojištění léčebných výloh včetně asistenčních služeb a pojištění odpovědnosti za škodu. Vhod mohou přijít i další volitelná připojištění. Pojistnou ochranu si můžete nejčastěji rozšířit o:

  • úrazové pojištění ? pro případ újmy na zdraví nebo smrti následkem úrazu,
  • pojištění zavazadel ? pro případ poškození, ztráty nebo krádeže cestovních zavazadel,
  • další pojištění dle pojistných podmínek.

Pojistné krytí z cestovního pojištění

Vše záleží na zvoleném tarifu příslušné pojišťovny, který si můžete vybrat při srovnání na tomto webu. Obecně se kryjí vždy léčebné výlohy do určitého limitu nebo neomezeně, připojistit se dá asistenční služba, úrazové pojištění, zavazadla, odpovědnost, sportovní činnost a dále zajímavosti jako je ztráta golfového náčiní při přepravě, zapůjčení náhradní golfové výbavy v případě zpoždění zavazadel nebo při ztrátě, poškození nebo zničení golfové výbavy během letecké přepravy, storno hry ze strany golfisty, oslava hole in one.


TIP: Pojištění léčebných výloh poskytuje ochranu až do výše stanoveného celkového limitu. Zajímejte se nejen o výši celkového limitu, ale i limity dílčích položek jako například repatriace a transporty, návrat do místa bydliště při snížené pohyblivosti po úrazu, pojištění zásahu horské služby či dopravu a ubytování doprovázející osoby.

Rady

Časté dotazy

Evropský průkaz zdravotního pojištění

Při cestování po Evropě mějte u sebe Evropský průkaz zdravotního pojištění (pozn. je součástí kartičky vaší zdravotní pojišťovny). S tímto průkazem máte nárok na nezbytnou lékařskou zdravotní péči na území jiného členského státu Evropské unie, v zemích Evropského hospodářského prostoru (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a také ve Švýcarsku, Makedonii a Srbsku.


V těchto zemích máte stejné podmínky pro čerpání zdravotní péče jako místní občané v rámci systému povinného zdravotního pojištění. V případě potřeby vyhledejte zdravotnické zařízení, které je financované z veřejných zdrojů. Za lékařské ošetření, léky, zdravotní pomůcky či hospitalizaci počítejte s finanční spoluúčastí pacienta, kterou běžně platí místní občané. Spoluúčast pacientů je v evropských zemích obvykle mnohem vyšší než v České republice.

 

Pokud využijete zdravotnické zařízení, které není napojeno na veřejný systém, můžete po návratu domů požádat o proplacení výdajů. Peníze zpět ovšem získáte pouze do výše českých cen a pouze u výkonů, které jsou v České republice hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Z vlastní kapsy zaplatíte spoluúčast, výjezd lékaře či převoz do České republiky. Evropský průkaz zdravotního pojištění neposkytuje žádné asistenční služby. V případě potřeby si budete muset sami vyhledat vhodné zdravotnické zařízení, komunikovat s lékaři či zajistit si převoz domů. Komerční cestovní pojištění vám ušetří spoustu starostí.

Jak uzavřít cestovní pojištění online?

Cestovní pojištění si můžete rychle sjednat online. Konkrétní nabídky pojištění osmi tuzemských pojišťoven uvidíte hned po vyplnění a odeslání základních informací o plánované cestě. Uzavřít můžete cestovní pojištění pro cesty do zahraničí i v rámci České republiky, a to na pár dní, půl roku i celý rok. Pro nalezení nejvýhodnějšího cestovního pojištění vyberte správný druh cesty (turistická, pracovní s administrativní nebo manuální činností), vyplňte věk u každé z pojišťovaných osob, cílovou destinaci a datum plánovaného odjezdu a návratu. Pozornost věnujte také připojištění rizikových sportů. Rodiny ocení výhodné rodinné pojištění. Přímo na stránce výsledků srovnání cestovního pojištění můžete označit vybranou variantu pojištění a dokončit objednávku. Cestovní pojištění zahrnuje slevy od 30 % do 50 %

Proč uzavřít cestovní pojištění?

Cestovní pojištění oceníte především v okamžiku úrazu či zdravotních komplikací v zahraničí. Pokud si k pojištění léčebných výloh sjednáte také pojištění zavazadel, odpovědnosti za škodu, storna zájezdu či cestování letadlem, získáte komplexní ochranu na cestách.


Nejdůležitější složkou každého cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Z tohoto pojištění jsou hrazeny nezbytné náklady na lékařské ošetření a péči v zahraničí. Pojištění se vztahuje nejen na nezbytnou péči při haváriích a náhlých příhodách, kdy je nutné provést úkony k záchraně života, ale i běžná ošetření ve zdravotnickém zařízení. Do léčebných výloh patří i výdaje za léky, zdravotní materiál a hospitalizaci. Česká asociace pojišťoven doporučuje minimální limit pojistného plnění u pojištění léčebných výloh ve výši 1,25 milionu korun.

Cestovní pojištění

Uzavřete si cestovní pojištění online. Stačí zadat základní údaje a hned uvidíte nabídky cestovního pojištění osmi pojišťoven. V našem srovnání cestovního pojištění jsou započítané slevy od 30 do 50 %. Sjednejte si cestovní pojištění online za výhodné ceny.

Články o cestovním pojištění na našem blogu:

Jak rychle porovnat nabídky pojištění online?

Pojištění si můžete rychle a snadno uzavřít na internetu. Stačí vyplnit několik základních informací a hned vidíte konkrétní nabídky pojišťoven. Podívejte se, co bude potřeba vyplnit a kde potřebné informace získáte.

zobrazit celý článek »

Jak si pojistit cestu k moři, auto, život, dům a vlastní nešikovnost?

V životě může nastat celá řada událostí, kdy oceníte dobré pojištění. Bohužel neexistuje jedno univerzální pojištění, které by nabízelo ochranu ve všech myslitelných situacích. Poradíme vám, jaké pojištění vybrat v konkrétních životních situacích.

zobrazit celý článek »

Na pojištění musí myslet i cyklisté

Srážka s jiným cyklistou, bruslařem, chodcem nebo zaviněná dopravní nehoda na silnici vás bez dobrého pojištění vyjde pěkně draho. I když speciální pojištění pro cyklisty pojišťovny nenabízí, můžete využít pojištění odpovědnosti za škody z běžného občanského života.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

AIGAllianzAxa AssistanceGeneraliSlavia pojišťovnaUniqa
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »
O Pojištění.COM

Rychlé a přehledné porovnání pojištění

Online srovnávač Pojištění.com je jedním z největších internetových srovnávačů pojištění, který již od roku 2006 poskytuje na českém trhu službu porovnání pojištění online. Nabízime porovnání cestovního pojištění, povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění majetku, životního pojištění a dalších pojištění »

Doporučte nás svým přátelům!

Zasílání novinek

Buďte informováni jako první o nových nabídkách a akcích.

Zákaznická infolinka

Volejte:  515 555 555

Po-Pá  9-18 hod.

info@pojisteni.com


Zavoláme Vám zpět!

Máte dotaz?

V případě, že máte zájem dozvědět se více informací o námi nabízených produktech, napište nám:

Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »