Uzavřít či neuzavřít cestovní pojištění při cestách do zemí Evropské unie?

 Ve státech Evropské unie máte nárok na zdravotní péči na účet své české zdravotní pojištovny, a to za stejných podmínek jako místní pojištenci. Avšak existují následující argumenty

 Proč si uzavřít komerční cestovní pojištění:
 

  • Komerční cestovní pojištění se vyplatí sjednat, protože výše uvedený princip znamená i to, že budete muset zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci. Ve většině případů je tato spoluúčast v desítkách procent z úhrady za poskytnutou péči.
  • Pokud nemáte uzavřeno soukromé cestovní pojištění musíte čerpat zdravotní péči pouze ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Ve zdravotnických zarízeních, která nejsou napojena na veřejný systém, budete muset zpravidla zaplatit celou péči!
  • Náklady na zdravotní péči jsou nejdříve uhrazeny nositelem zdravotního pojištení v místě ošetření. Ten poté tyto náklady preúčtuje příslušné české zdravotní pojišťovně.
  • Nárok na zdravotní péči vyplývající z držení evropského průkazu zdravotního pojištění nekryje náklady na přepravu zpět do ČR ani repatriaci ostatků.
  • Komerční cestovní pojištění zpravidla obsahuje další připojištění např. asistenční služby, pojištění zavazadel, úrazové pojištění atd.


Konkrétní postupy, spoluúčasti, informace co dělat před studijní či pracovní cestou, informace týkající se zdravotní péče při Vašem pobytu ve státech EU a dalších smluvních státech najdete v  následujícím dokumentu ke stažení Průvodce zdravotní péče při pobytu ve státech EU, zemích Evropského hospodářského prostoru, ve Švýcarsku a smluvních státech.


V článku byly použity informace převzaté z webu Centra mezistátních úhrad kde získáte také další informace.

Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »
O Pojištění.COM

Rychlé a přehledné porovnání pojištění

Online srovnávač Pojištění.com je jedním z největších internetových srovnávačů pojištění, který již od roku 2006 poskytuje na českém trhu službu porovnání pojištění online. Nabízime porovnání cestovního pojištění, povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění majetku, životního pojištění a dalších pojištění »

Doporučte nás svým přátelům!

Zasílání novinek

Buďte informováni jako první o nových nabídkách a akcích.

Zákaznická infolinka

Volejte:  515 555 555

Po-Pá  9-18 hod.

info@pojisteni.com


Zavoláme Vám zpět!

Máte dotaz?

V případě, že máte zájem dozvědět se více informací o námi nabízených produktech, napište nám:

Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »