Pojištění odpovědnosti za škodu vůči zaměstnavateli

Pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli, tzv. pojištění na blbost. Sjednejte si pojištění odpovědnosti online. Srovnání pojištění odpovědnosti za škodu u 3 pojišťoven a uzavření do 5 minut. Podívejte se na nezávaznou nabídku pojištění odpovědnosti za škodu z pohodlí Vašeho domova.Porovnat ceny

Pojištění odpovědnosti zaměstnance porovnání

Pojištění odpovědnosti

Proč uzavřít pojištění odpovědnosti za škodu vůči zaměstnavateli (tzv. "pojištění na blbost")?
Pojištění odpovědnosti je produkt který je hojně využíván. V zaměstnání totiž dochází k manipulaci s drahými zařízeními, dopravními prostředky. Také může dojít k zanedbání některých povinností dané Vám zaměstnavatelem. Podle zákoníku práce § 250 a násl. je zaměstnanec odpovědný zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobí nedbalostí, až do výše čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku. Tato odpovědnost zaměstnance za škodu se dá na našem serveru Pojisteni.com pojistit online, kde pojistná částka by měla odpovídat výši čtyřapůlnásobku Vašeho průměrného měsíčního výdělku. Pojištění můžete u nás uzavřít u 3 pojišťoven, které toto pojištění na českém trhu nabízejí.

Ve Vašem zaměstnání jste jistě poznali to, že neúmyslně někdo zavinil škodu, kterou následně zaměstnavatel odečítal viníkovi ze mzdy. Neváhejte tomu zabránit pojištěním odpovědnosti.

Spoluúčast u pojištění odpovědnosti zaměstnance

Spoluúčast u pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli lze sjednat u pojišťovny Generali, České pojišťovny, Hasičské vzájemné pojišťovny, Kooperativy a ČSOB pojišťovny. Pojišťovny nabízí různou spoluúčast na škodě způsobené zaměstnavateli. Spoluúčast znamená to, jakou částkou se budu na úhradě škody podílet.

Varianty spoluúčastí:

  • Česká pojišťovna spoluúčast 20 % nebo 30 %
  • Generali spoluúčast 1/3, 1.000,- Kč, 2.000,- Kč, 3.000,- Kč, 5.000,- Kč
  • Kooperativa spoluúčast 30 %
  • Hasičská vzájemná pojišťovna spoluúčast 10 % minimálně však 1.000,- Kč nebo 20 % minimálně však 2.000,- Kč
  • ČSOB pojišťovna spoluúčast 25 %, 10 %, 1.000,- Kč

Když si uvedeme malý příklad - způsobím zaměstnavateli škodu za 100.000,- Kč. Mám sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli u pojišťovny Kooperativy, kde je spoluúčast 30 % tak budu hradit ze svého 30.000,- Kč. Je důležité zamyslet se nad tím, zda se vyplatí ušetřit pár stokorun na pojistném a vybrat si vyšší spoluúčast a nebo zvolit co nejnižší spoluúčast, např. 1.000,- Kč, a zaplatit pouze tisíc korun.

Články o pojištění odpovědnosti na našem blogu:

UNIQA přináší nové pojištění pro živnostníky a podnikatele BALPO

Nové BALíčkové pojištění pro malé a střední POdniky BALPO sestavila UNIQA pojišťovna na základě aktuálních požadavků trhu s cílem nabídnout ucelené pojištění chránící osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), živnostníky a podnikatele před všemi podstatnými riziky v souvislosti s jejich běžnou komerční činností.

zobrazit celý článek »

O důležitosti pojištění odpovědnosti

Pokud si vytopíte byt, jedná se samozřejmě o velmi nepříjemnou situaci. Příjemně se nebudete cítit ani ve chvíli, kdy si na zahraniční dovolené zlomíte nohu nebo když nebudete mít finanční prostředky na ošetření psa u veterináře. V takových situacích naštěstí významně pomáhá příslušné pojištění. Co když jste ale poškodili někoho jiného?

zobrazit celý článek »

Bez pojištění profesní odpovědnosti se u některých povolání neobejdete

Pro obory, ve kterých jsou kladeny vysoké požadavky na znalosti a schopnosti a u kterých je charakteristická možnost značné újmy způsobené třetí osobě, je vhodné se pojistit. Pojišťovny na takové profese myslí a připravily speciální druh pojištění.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

GeneraliHasičská vzájemná pojišťovnaKooperativa
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »