Cestovní pojištění na hory | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Cestovní pojištění na hory

Vyrážíte lyžovat za hranice a cestovní pojištění na hory považujete za zbytečné? Rozmyslete si to! Za pár stokorun můžete ušetřit stovky tisíc. Jde o případy, kdy budete v zahraničí potřebovat pomoc záchranářů, přepravu do nemocnice, lékařské ošetření nebo způsobíte škodu na zdraví nebo majetku.

Milion za ošetření v případě úrazu pak není vůbec nereálná částka. Vždyť doprava helikoptérou se počítá v tisících eur, a pokud budete ošetřeni v soukromém zařízení, kterých je v oblasti lyžařských středisek většina, cena může dosáhnout desítek tisíc eur.

 

Porovnání a uzavření online

 

Co nepokryje zákonné zdravotní pojištění?

Pokud ještě pořád uvažujete o (ne)ušetření za cestovní pojištění, je také dobré vědět, že:

  • zákonné zdravotní pojištění do zemí EU nezahrnuje náklady na přepravu nemocného zpět do vlasti ani repatriaci tělesných ostatků,
  • při ambulantním ošetření může být od vás požadována platba v hotovosti,
  • zdravotní péči hrazenou z účtu vaší české zdravotní pojišťovny musíte čerpat pouze ve státních zařízeních, což platí pouze ve státech Evropské unie, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko, Chorvatsko, Makedonie. V ostatních zemích světa Vám česká zdravotní pojišťovna bude pouze refundovat Vámi uhrazenou zdravotní péči do výše nákladů za ošetření, léčbu hrazených v ČR,
  • se podílíte spoluúčastí na poskytnuté zdravotní péči jako místní pojištěnci,
  • v rámci pojištění je možné sjednat asistenční služby, jejichž úloha je v obtížných situacích nedocenitelná, můžete se na ně obrátit z kteréhokoli místa na světě,
  • se pro omezené pojistné podmínky nelze spolehnout na pojištění v některých platebních kartách,
  • nemoc, ztráta zavazadel či jiná škoda vás mohou potkat kdykoli. Cestovní pojištění vám dodá jistotu a uchrání váš rozpočet před případnými finančními potížemi způsobenými vysokými náklady na léčení v cizině.

 

Jaké cestovní pojištění vybrat?

Jednoduchým řešením je cestovní pojištění na hory. To pokrývá za určitých podmínek všechny nečekané situace, které můžete na cestách zažít od bolesti zubů až po asistenci, tlumočení a právní pomoc v zahraničí. V případě lyžařských pobytů je nutné ověřit, zda vybrané pojištění zahrnuje i sporty, které chceme provozovat. V naší nabídce je lyžování i snowboarding základní součástí cestovního pojištění u většiny produktů. U některých produktů je pak nutné objednat rozšíření na zimní sporty. Stejně tak je tomu i u odpovědnosti, asistenčních služeb nebo připojištění zavazadel.

 

Asistenční služba – důležitá součást cestovního pojištění na hory

Pokud se už ocitnete v situaci, kdy budete potřebovat využít sjednané cestovní pojištění, náležitě oceníte asistenční službu, která je součástí převážné většiny cestovních pojištění na hory. Určitě se bude hodit tlumočení nebo informace pro postup v nastalém konkrétním případě. Zavoláte operátorovi pojišťovny, nahlásíte číslo sjednaného cestovního pojištění a dostanete instrukce jak postupovat a operátor zajistí další pomoc, jako tlumočníka nebo právní asistence.

 

Výluky z cestovního pojištění

Samozřejmě existují výjimky, kdy pojišťovna neposkytuje pojistné plnění. Jedná se však o výjimečné situace jako je lyžování mimo schválené a kontrolované úseky, vznik pojistné události při páchání trestné činnosti nebo v souvislosti s požitím alkoholu nebo omamných látek. Výlukou může být ale také pobyt v odlehlých oblastech. Při sjednávání cestovního pojištění na hory je tedy potřebné vždy zkontrolovat pojistné podmínky a zvolit variantu cestovního pojištění, která nejvíce vyhovuje našim potřebám.

 

I na jeden den se cestovní pojištění na hory vyplatí

Doporučujeme cestovní pojištění na lyže uzavřít vždy i v případě jednodenního lyžařského zájezdu. Přehled cen a podmínek cestovního pojištění na lyže najdete na stránkách www.pojisteni.com/cestovni-pojisteni

 

 

Porovnání a uzavření onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás