Porovnání pojištění online - cestovní pojištění | Pojisteni.Com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Jak uzavřít cestovní pojištění?

Nevíte si rady s naší online aplikací pro sjednání cestovního pojištění? Přečtěte si následující stručný návod "Jak uzavřít...", který Vám jistě pomůže.Krok 1: Pojištěná cesta

Proces sjednáni cestovního pojištění pomocí aplikace serveru pojisteni.com je velmi jednoduchý. Asi nejzákladnějším formulářem je formulář v kroku 1, protože právě pomocí něho přesně specifikujete parametry Vaší cesty. Zde se zadávají údaje potřebné pro výpočet pojistného, na základě kterých Vám aplikace cestovního pojištění nabídne produkty "šité na míru" Vašim požadavkům. Proto byste měli tomuto kroku věnovat náležitou pozornost.

Jednotlivé prvky formuláře mluví samy za sebe a proto je nebudeme podrobně popisovat. Za vysvětlení ale stojí sjednání připojištění sportovních činností. Sportovní činnosti jsou rozděleny do jednotlivých kategorií (každá je popsaná přímo v nápovědě formuláře). Jestli požadujete rozšíření pojištění o další sportovní činnosti, zatrhněte "ano" u této volby ve formuláři, aplikace cestovního pojištění automaticky zareaguje na Vaši volbu a zeptá se, jestli budou všechny pojištěné osoby provozovat stejné sporty. Jestli ano (zaškrtnuto automaticky), vyberte v následujícím řádku typy sportů, které budou pojištěné osoby provozovat. V případě, že si přejete specifikovat druhy provozovaných sportů jednotlivě pro všechny osoby, volba "Budou všechny pojištěné osoby povozovat stejné sporty" musí byt zaškrtnutá na "ne", čím se Vám zobrazí část formuláře, kde budete moci specifikovat druhy provozovaných sportů pro každou osobu zvlášť.

Pozn.: Před specifikováním sportovních činností je vhodné mít vyplněné počty pojištěných osob. Pokud je nebudete mít vyplněné, nebudete moci specifikovat sportovní činnosti pro každou osobu zvlášť.
Nahoru

Krok 2: Výpočet pojistného

Po úspěšném odeslání formuláře se na základě zadaných údajů vypočítá výše pojistného pro všechny osoby dohromady a nabídnou se Vám produkty, kterými je možné uvedená pojistná rizika pojistit. V případě, že se ve výpisu některá z pojišťoven nenachází, znamená to, že u dané pojišťovny není možné Vaši cestu pojistit.

Samotný výpis pojišťoven s jednotlivými produkty a výší pojistného taky obsahuje limity pojistného plnění (léčebné výlohy, asistenční služba, úrazové pojištění...), které jsou jakýmsi faktorem pro výběr toho správného pojištění. U některých produktů je taky možné navýšit pojistnou částku u jednotlivých rizik pomocí připojištění či připojistit riziko, které ve Vámi vybraném produktu chybí. V tomto případě se u dané buňky tabulky zobrazí zaškrtávací políčko (checkbox) s nápisem "připojistit". Při výběru připojištění (zaškrtnutím checkboxu) se automaticky upravuje výše pojistného a tak okamžitě vidíte, kolik Vás bude vybrané pojištění stát.

Tabulka obsahuje rovněž nápovědu k jednotlivým limitům pojistného plnění. Tuto nápovědu zobrazíte kliknutím na částku zobrazenou v jednotlivých buňkách tabulky.

Vyberte si požadovaný pojistný produkt, případně s ním související připojištění, kliknutím na řádek (mimo limitů), čímž daný produkt označíte (řádek se označí zeleně) a klikněte na tlačítko "Pokračovat".
Nahoru

Krok 3: Způsob doručení

V kroku 3 je potřebné si zvolit způsob zaplacení pojistného a způsob doručení dokladu o pojištění. Nejjednodušším způsobem jak uhradit pojistné je platební brána serveru pojisteni.com. Na našem serveru můžete zaplatit on-line platební bránou v případě, že jste držitelem platební karty VISA, MasterCard nebo Maestro a máte od Vaší banky povoleno platit platební kartou na Internetu; nebo jste majitelem účtu u eBanky. Oba způsoby jsou velmi rychlé a spolehlivé. V případě transakce platební kartou se o výsledku platby dozvíte okamžitě a v případě pozitivní autorizace se Vám zobrazí odkaz pro vytištění dokladu o pojištění. V případě platby prostředníctvím eBanky je doklad doručen automaticky na zadanou emailovou adresu až po zpracovaní Vaši platby, obvykle však do 10-ti minut.

Rovněž rychlým způsobem zaplacení pojistného je bezhotovostní převod z Komerční banky, a.s. nebo Československé obchodní banky, a.s. Tento převod je ve většině případů zaregistrován ještě v tentýž den (pokud se jedná o pracovní den), kdy platbu provedete, a pokud je Vaše platba zaregistrována do 18 hodin, budou Vám v ten samý den doručeny i doklady o pojištění (pokud jste si zvolili některou elektronickou cestu).

Platba na dobírku, případně doručení prostřednictvím České pošty, je dnes velmi málo používaným způsobem. V tomto případě však DOPORUČUJEME uzavřít si pojištění s dostatečným předstihem, aby se předešlo komplikacím způsobeným opožděným doručením zásilky.
Nahoru

Krok 4: Pojištěné osoby

V kroku 4 je potřebné zadat postupně všechny informace o pojistníkovi a pojištěných osobách, které jsou ve formuláři uvedeny.

Když jste si v kroku 1 sjednali připojištění některých druhů sportů, na pravé straně od rodného čísla pojištěných osob se zobrazí zaškrtávací políčko (checkbox) s popiskem Sporty, které je potřebné zatrhnout u osob provozujících sporty. Počet osob, u kterých jste v kroku 1 specifikovali, že budou provozovat sporty, se musí shodovat s počtem "zaškrtnutých políček" v tomto kroku, jinak systém ohlásí chybu a vyzve Vás k opravě.

Tímto krokem končí část zadávaní údajů v celkovém procesu sjednávání cestovního pojištění. Pokračováním však ještě NEODEŠLETE údaje do naší databáze. Kliknutím na tlačítko "Pokračovat" se Vám zobrazí rekapitulace zadaných údajů.
Nahoru

Krok 5: Rekapitulace

Nezapomínejte, že ještě před odesláním rekapitulace je možné se vrátit na libovolný krok a upravit zadaná data. Avšak, po návratu je potřebné upravené formuláře odesílat tlačítkem "Pokračovat" (tedy, když se např. vrátíte na krok 3, protože jste si rozmysleli způsob platby, musíte po změně pak pokračovat na krok 4 a teprve pak na krok 5).

Pokud jsou všechny údaje v pořádku, odešlete rekapitulaci. V případě, že jste si zvolili platbu přes platební bránu, budete přesměrováni. Jinak je sjednání pojištění dokončeno, platba online se přeskočí, a pojištění bude čekat v naší databázi na zaplacení.
Nahoru

Krok 6: Platba online

Na platební bránu serveru pojisteni.com jste automaticky přesměrováni v případě, že jste si v kroku 3 zvolili některý z on-line způsobů platby. Systém pro Vaši pojistku automaticky vygeneruje variabilní symbol a vyplní požadovanou částku (výši pojistného) k zaplacení. Vaší úlohou je připravit si platební kartu a předvyplněné údaje odeslat pomocí tlačítka "Pokračovat". Po odeslaní budete přesměrování na zabezpečený server PayMuzo, kde zadáte číslo Vaší platební karty a datum konce její platnosti.

Nemusíte se obávat zabezpečení. Údaje totiž nezadáváte na našich stránkách, a tudíž nemáme žádnou možnost zneužití Vaší platební karty. Server pojisteni.com využívá k on-line transakcím platební brány PayMuzo (v případě platby platební kartou) nebo online platební systém eBanky. Pozn.: Více o online platbě se dozvíte v sekci FAQ.

Po zadání údajů v systému PayMuzo nebo v systému eBanky jste vráceni zpátky na náš server, který platbu na základě informací obdržených z platebního systému vyhodnotí, a v případě pozitivní autorizace Vám umožní tisk dokladu o pojištění. Pokud se platba neprovede, z jakéhokoliv důvodu (např. chyba karty...), aplikace cestovního pojištění Vám umožní provést platbu znovu (můžete použít jinou platební kartu), případně změnit způsob zaplacení pojistného.

Pokud jste si nezvolili některý z online způsobu platby, tento krok je vynechán a poslední informace jsou poskytnuty v kroku 7 - Dokončení.
Nahoru

Krok 7: Dokončení

Krok 7 se zobrazí pouze klientům, kteří nevyužili systém on-line platební brány. V případě, že jste si zvolili platbu převodem nebo dobírkou, jsou Vám v tomto kroku poskytnuty informace, jak máte provést platbu, jakým způsobem a kde Vám bude doručen doklad o pojištění.

Tyto informace jsou v okamžiku dokončení procesu rovněž zasílány na Váš email.
Nahoru

Přejít na online výpočet a sjednání cestovního pojištění.


Máte dotaz? Kontaktujte nás