Porovnání pojištění online - cestovní pojištění | Pojisteni.Com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Jak uzavřít pojištění domácnosti?

Nevíte si rady s naší online aplikací pro sjednání pojištění domácnosti? Přečtěte si následující stručný návod "Jak uzavřít...", který Vám jistě pomůže.Krok 1: Základní údaje

Základem pro sjednání pojištění domácnosti je správné určení adresy pojišťované domácnosti, protože právě adresa je jedním z faktorů, který ovlivňuje výslednou cenu pojistného. Aplikace online sjednání pojištění domácnosti používá nejaktuálnější verzi registru adres UIR-ADR, který obsahuje všechna adresní místa v ČR. Proto by nikdy nemělo dojít k situaci, že u nás nenajdete adresu Vámi pojišťované domácnosti. Při výběru začněte zadáním PSČ domácnosti, na základě kterého se objeví název města, ve kterém se pojišťovaná domácnost nachází, a vyplní se rozbalovací pole "Část obce". Na základě zvolené části obce se vypíšou pouze ulice, které spadají do zadané části obce. Vyberte ulici, vyplní se Vám rozbalovací pole s čísly popisnými/orientačními/domu, na základě informací obsažených v UIR-ADR.

Nezapomeňte správně zvolit "Typ domácnosti"  a "Umístění domácnosti", jestli jsou okna umístěna do 3.5 m nad zemí a jestli jsou zabezpečena nebo nikoliv. Všechny tyto parametry se podílí na určení stupně zabezpečení pojišťované domácnosti, který rozhoduje, jestli Vám bude udělena sleva nebo ne.

Jestli máte zájem o připojištění nebytových prostor, zvolte "ano" jako odpověď na otázku a vyplňte požadovaná pole. Princip určení adresy nebytových prostor je úplně stejný jako při určování adresy samotné domácnosti.

Určete pojistné částky pro jednotlivé zařízení/vybavení/věci v domácnosti, systém Vám automaticky spočítá celkovou pojistnou částku. Určení pojistných částek je rozděleno na dvě kategorie, a to "věci" pojištěné na cenu novou (nová cena...) a "věci" pojištěné na cenu obecnou (obecná cena...).

Jestli máte zájem o některé z možných připojištění (věci mimořádné hodnoty, riziko povodně, úder blesku a přepětí, škody způsobené srážkovou vodou nebo připojištění skel), přepněte příslušné pole na "ano". Je možné, že budete dotázáni na doplnění potřebných údajů k danému připojištění. Nezapomeňte, že výběrem některých připojištění může dojít k redukci počtu nabídek na Vaše pojištění. Ne každá pojišťovna je schopna pojistit každé riziko a proto Vám bude naše aplikace jakýmsi "rádcem" a zobrazí Vám nabídky jenom těch pojišťoven, které Vám pokryjí požadovaná rizika.

Posledním důležitým údajem potřebným pro výpočet je zvolení úrovně zabezpečení domácnosti. Jednotlivé volby jsou dostatečně popsané přímo ve formuláři, k dispozici jsou Vám také názorné ukázky.

Jestliže jste vyplnili veškeré potřebné údaje, klikněte na tlačítko "Pokračovat", čímž si zobrazíte srovnání pojistného jednotlivých nabídek na pojištění. Pokud bude některý údaj vyplněn špatně, systém Vás na to upozorní a nepustí Vás dál, dokud chybu neopravíte.
Nahoru

Krok 2: Srovnání pojistného

V kroku 2 je zobrazena přehledná tabulka nabídek pojištění seřazená dle výše pojistného vzestupně. Obsahem této tabulky je taky seznam pojištěných rizik pro každou variantu pojištění. Tento seznam si můžete zobrazit celý po výběru pojištění a kliknutí na "Zobrazit vše" ve sloupci "Pojištěná rizika".

Zde máte taky možnost připojistit si odpovědnost nebo chov domácího zvířete. Po zakliknutí příslušné varianty se ve sloupci "Roční pojistné" navýší cena pojistného o cenu zvoleného připojištění. Tedy, v době odesílání formuláře je cena Vámi zvoleného pojištění již konečná.

Pozn.: Pod výsledným pojistným máte zobrazeno, jakým způsobem lze pojistné platit. Ve všech případech je možná složenka, převod jenom u pojišťovny Generali a Allianz a online způsob prostřednictvím platební brány PayMuzo nebo eBanky jenom u pojišťovny Allianz.
Nahoru

Krok 3: Údaje pro pojištění

V kroku 3 vyplňte údaje do formuláře dle skutečnosti. Formulář se dynamicky přizpůsobí zvoleným parametrům a před odesláním zkontroluje, jestli jsou vyplněné údaje kompletní a v pořádku.

Pozn.: V případě, že je pojišťovaná domácnost vybavena elektronickým zabezpečovacím systémem (dále jen EZS) a v kroku 1 jste uvedli, že Vám k EZS byl vystaven certifikát, máte možnost ho zde přiložit - (naskenovaný, jestli jste tuto volbu zaškrtli v kroku 1)
Nahoru

Krok 4: Způsob placení

V kroku 4 si zvolte frekvenci platby pojistného. Je pravidlem, že pojistné se při področním placení navyšuje. Proto zde máte připravenou interaktivní kalkulačku, která Vám přesně ukáže, o kolik pojištění přeplatíte v případě področního placení, výsledné pojistné po navýšení i lhůtní splátku pojistného.

Vyberte si ještě způsob, jakým budete pojistné platit.
Nahoru

Krok 5: Rekapitulace

Krok 5 Vám zobrazí veškeré zadané údaje z celého procesu online sjednání včetně zvolené varianty pojištění a případně zvolených připojištění. Prosíme, abyste si  všechny údaje pečlivě zkontrolovali a pro uzavření pojištění odeslali rekapitulaci tlačítkem "Pokračovat".

Pozn.: V případě, že jste zvolili online způsob placení, budete přesměrováni na platební bránu serveru Pojisteni.com
Nahoru

Krok 6: Dokončení

Krok 6 informuje o výsledku online transakce (v případě online platby) a zobrazuje poslední potřebné informace pro klienta. Děkujeme za uzavření pojištění domácnosti.
Nahoru

Přejít na online výpočet a uzavření pojištění domácnosti.


Máte dotaz? Kontaktujte nás