Porovnání pojištění online - cestovní pojištění | Pojisteni.Com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Jak uzavřít povinné ručení?

Nevíte si rady s naší online aplikací pro sjednání povinného ručení? Přečtěte si následující stručný návod "Jak uzavřít...", který Vám jistě pomůže.Krok 1: Základní údaje

V kroku 1 při sjednávání povinného ručení je potřebné zadat požadované údaje o Vás a o Vašem motorovém vozidle. Jednotlivé položky formuláře jsou vysvětleny pomocí integrované nápovědy aplikace povinného ručení. K vyplnění údajů o vozidle budete potřebovat technický průkaz. V případě, že některé údaje zadáte nesprávně, systém Vás na to upozorní a požádá o opravu. V opačném případě se po odeslání údajů zobrazí výpis pojišťoven a ročního pojistného.
Nahoru

Krok 2: Výpočet pojistného

Po úspěšném odeslání údajů z kroku 1 se Vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven, které jsou "schopné" specifikované vozidlo pojistit. V případě, že se některá pojišťovna ve výpisu nenachází, znamená to, že pro údaje zadané v kroku 1 nelze pojistku u této pojišťovny sjednat. Důvodů může být více (např. nelze sjednat po internetu nebo omezení věku či výkonu vozidla).

Upozorňujeme, že uvedené pojistné je "roční pojistné". V případě, že jste si vybrali področné placení (pololetní, čtvrtletní), částka Vám bude rozpočítaná na splátky (v kroku 5). Aplikace povinného ručení automaticky vybere nejlevnější pojistku, teda první ve výpisu (pojistky jsou řazeny podle výše pojistného vzestupně).

Na Vás už je jenom vybrat si tu "správnou", Vám vyhovující pojistku jednak po stránce výše pojistného, ale nezapomeňte srovnat i výše pojistného krytí či spoluúčast.
Nahoru

Krok 3: Údaje o vozidle a předchozím pojištění

K vyplnění některých údajů v tomto kroku budete potřebovat velký technický průkaz. Některé budou již předvyplněny z kroku 1 (rok výroby, zdvihový objem, hmotnost ...), protože byly už jednou zadány.

V případě, že v rolovacím menu "Tovární značka" nenaleznete tu, kterou potřebujete, zvolte úplně poslední možnost - "Zadat ručně". Rolovací menu se automaticky změní na textové pole, do kterého je možné přímo vepsat tovární značku tak, jak potřebujete. Kdybyste se potřebovali vrátit zpátky na rolovací menu, klikněte na odkaz "Zobrazit seznam značek".

Ostatní vyplňte podle skutečnosti a zvolte počátek pojištění. Ten může být nejdříve následující pracovní den. Pak formulář odešlete tlačítkem "Pokračovat".
Nahoru

Krok 4: Účastníci pojištění

V kroku 4 je potřebné dobře specifikovat, kdo je pojistníkem, kdo vlastníkem a kdo držitelem vozidla. Jednotlivé osoby (kdo je kdo) jsou popsané v integrované nápovědě aplikace povinného ručení. V případě, že je pojistník totožný s vlastníkem a držitelem, není potřebné ve formuláři nic měnit, zaškrtávací políčka "Pojistník je stejný s vlastníkem" a "Pojistník je stejný s držitelem" zůstanou zaškrtnuté a kroky 4.2 vlastník a 4.3 držitel budou vynechány.

Pokud je adresa doručení smlouvy shodná s adresou pojistníka, nechte tuto volbu zaškrtnutou. Jinak ji odškrtněte a na konci formuláře se automaticky zobrazí potřebné pole pro specifikaci adresy pro doručení.

Ostatní údaje vyplňte dle skutečnosti a formulář odešlete tlačítkem "Pokračovat".
Nahoru

Krok 5: Odeslání údajů

Krok 5 zobrazí rekapitulaci Vámi zadaných údajů a poskytne možnost vytištění nabídkového souhrnu. V případě, že jsou všechny údaje vyplněny správně, odešlete údaje tlačítkem "Pokračovat".

Pokud najdete chybu, vraťte se na krok, v kterém k této chybě došlo. Jelikož obsah formulářů téměř ve všech krocích závisí na údajích zadaných v krocích předešlých, v případě návratu na určitý krok je potřebné projít všechny následujíci kroky. Tedy například, když se vrátíte z kroku 5 na krok 3 a opravíte některé údaje, nelze zpátky skočit na krok 5, ale musíte projít pomocí tlačítka Pokračovat na krok 4 a teprve poté na krok 5.

V případě, že se Vám povedlo projít všechny kroky a odeslat zadané údaje, požadavek na uzavření povinného ručení se objeví v naší databázi a bude co nejdříve vyřízen. V případě, že by cokoliv nebylo vyplněno správně, budete kontaktováni našimi pracovníky.
Nahoru

Krok 6: Dokončení

Krok 6 má jenom informativní charakter. Sjednání povinného ručení je dokončeno.
Nahoru


Máte dotaz? Kontaktujte nás