Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Pojištění majetku

Pojistěte si budovu a domácnost online. Porovnejte nabídky pojištění majetku u 4 pojišťoven včetně připojištění.


Pořízení vlastního bytu nebo rodinného domu patří mezi největší životní investice. Ve velkých městech běžně zaplatíte za třípokojový byt několik milionů korun, u rodinných domů je cena ještě vyšší. Další stovky tisíc korun můžete zaplatit za samotné vybavení domácnosti. Češi rádi tráví volný čas i na vlastních chatách, chalupách či zahradách, do kterých investují nemalé peníze.

Nepříjemné životní události, jako jsou požáry, povodně, vichřice nebo sesuvy půdy, za sebou zanechají obrovské škody. Správně zvolené pojištění vám finančně pomůže rychle navrátit vaše obydlí do původního stavu.

Jednotlivé nabídky pojištění nemovitosti a domácnosti se liší rozsahem pojistného krytí, limity pojistného plnění, výčtem výluk a v neposlední řadě i cenou. Pojistné by mělo zůstat pouze doplňkovým kritériem výběru.

Před podpisem pojistné smlouvy přemýšlejte o rizicích, která vaší nemovitosti reálně hrozí. Následně se zajímejte o rozsah pojištění, limity pojistného plnění a nastavte si odpovídající výši pojistné částky. Vždy se vyplatí pojistit si majetek na takzvanou novou hodnotu. V případě pojistné události budete mít jistotu, že si z vyplaceného pojistného budete moci dovolit koupit věci nové. U smluv na takzvanou časovou hodnotu získáte pouze aktuální hodnotu zničených nebo odcizených věcí. Ta obvykle pokryje jen malou část výdajů za nákup nových věcí.

Maximální pojistnou ochranu získáte tehdy, pokud si vyberete komplexní pojištění. Zajímejte se o nabídky, které zahrnují jak pojištění stavby, tak i jejího vybavení. Kromě kvalitní pojistné ochrany většinou ušetříte, komplexní pojištění majetku totiž bývá cenově výhodnější.

Zeptejte se i na možná připojištění, která mohou přijít vhod. Pokud jste si už vybrali nejlepší pojištění, neusněte na vavřínech. Ceny nemovitostí v čase rostou, dražší je materiál i práce řemeslníků, proto vaši smlouvu pravidelně aktualizujte.

Pojištění nemovitosti kryje škody na stavbě, která stojí na pevných základech. Konkrétně se může jednat o rodinný dům, bytový dům nebo rekreační objekt. Pojištění se obvykle vztahuje i na stavební součásti, které jsou s budovou pevně spojeny (například kotel, radiátory, vany, kuchyňské linky, solární panely, klimatizace). Do pojištění se vyplatí zahrnout i takzvané vedlejší stavby, tedy samostatně stojící garáže, hospodářské budovy, venkovní bazény nebo oplocení.

Pojistit si můžete také budovu ve výstavbě, pokud bylo vydáno stavební povolení nebo ohlášení stavebních prací. Pojištění nemovitosti ve výstavbě vyžaduji i banky při čerpání hypotečního úvěru. Po dobu výstavby budovy k trvalému bydlení, nejdéle však po dobu jednoho roku od počátku pojištění, můžete využít zvýhodněnou sazbu pojištění. 

Pojištění nemovitosti nabízejí pojišťovny zpravidla v několika různých variantách. Rozsah pojištění se odvíjí od zvolené varianty pojištění.

Pojištění nemovitosti může krýt následující rizika:

 •  požár, výbuch, úder blesku,
 • povodeň a záplava,
 • vichřice, krupobití,
 • tíha sněhu nebo námrazy, sesuv nebo zřícení sněhové laviny,
 • sesuv půdy, zřícení skal či zeminy,
 • zemětřesení,
 • pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů,
 • vodovodní škody,
 • rozbití skel,
 • přepětí,
 • odcizení věcí, vandalismus,
 • poškození nebo zničení stavebních součástí,
 • poškození fasády hlodavci,
 • náraz vozidla,
 • zničení zahrady,
 • náraz nebo zřícení pilotovaného letícího tělesa, jeho části nebo nákladu.

K pojištění nemovitosti je vhodné sjednat si také pojištění odpovědnosti za škody z vlastnictví nemovitosti. Toto pojištění se vztahuje na škody vyplývající z vlastnictví a provozu nemovitosti. Pojištění oceníte například v situaci, kdy se rozšíří požár na sousední majetek, padající rampouch nebo sníh poškodí cizí auto stojící před domem nebo někdo uklouzne a zlomí si nohu před vaším domem. 

Pojištění nemovitosti si jednoduše uzavřete na internetu. Stačí vyplnit kontaktní údaje do jednoduchého formuláře a naši poradci Vám představí nejlepší nabídky pojištění. Vybírat můžete z různých variant pojištění, které se liší rozsahem pojistného krytí, limity pojistného plnění, výčtem výluk a v neposlední řadě také cenou. Před výběrem konkrétní varianty pojištění chvíli přemýšlejte o rizicích, která vaší nemovitosti reálně hrozí.

Pro výběr nejvýhodnější nabídky pojištění potřebujeme znát základní údaje o nemovitosti. Cenu pojištění ovlivňuje například typ nemovitosti (rodinný dům, byt, rekreační objekt), adresa, počet pojistných událostí za poslední roky a výše škod.

U hlavní budovy, případně i vedlejších staveb (garáž, bazén, hospodářská budova, oplocení) si stanovíte požadovanou pojistnou částku. Pokud si s určením odpovídající částky nevíte rady, naši poradci Vám rádi pomůžou. Na základě zadaných údajů Vám přestavíme nejlepší nabídky pojištění nemovitosti.

Správně zvolené pojištění nemovitosti by mělo pokrýt nejen živelní rizika (požár, výbuch, úder blesku, povodeň, záplava, vichřice, krupobití, zemětřesení apod.), ale také například rizika vodovodních škod, pádu stromů, stožárů a jiných předmětů, rozbití skel, přepětí, odcizení a vandalismus, poškození nebo zničení stavebních součástí, poškození fasády, náraz vozidla a zničení zahrady.

Pojištění domácnosti kryje škody na movitých věcech, které máte v domácnosti. Pojistit si můžete jak vybavení bytu, tak i rodinného domu. V případě bytových domů se zajímejte o pojištění věcí ve společných nebytových prostorech (sklepech, kočárkárnách).

Mezi movité věci patří různé příslušenství a stavební součásti domácnosti, vybavení domácnosti i věci osobní potřeby. Konkrétně se jedná například o nábytek, elektroniku, obrazy, sportovní potřeby a podobně. Pojištění se vztahuje i na zabezpečený stavební materiál či nářadí k údržbě domu. 

Pojištění domácnosti nabízí pojišťovny zpravidla v několika různých variantách. Rozsah pojištění se odvíjí od zvolené varianty pojištění.

Pojištění domácnosti může krýt následující rizika:

 • požár, výbuch, úder blesku,
 • povodeň a záplava,
 • vichřice, krupobití,
 • tíha sněhu nebo námrazy, sesuv nebo zřícení sněhové laviny,
 • sesuv půdy, zřícení skal či zeminy,
 • zemětřesení,
 • pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů,
 • vodovodní škody,
 • rozbití skel,
 • přepětí,
 • odcizení věcí, vandalismus,
 • poškození nebo zničení stavebních součástí,
 • náraz vozidla,
 • zničení zahrady,
 • náraz nebo zřícení pilotovaného letícího tělesa, jeho části nebo nákladu.

Společně s pojištěním domácnosti je vhodné sjednat si také pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života. Toto pojištění oceníte v situaci, kdy vytopíte sousedy, porazíte někoho na kole nebo lyžích. Pojištění vám pomůže i s náhradou škody, které způsobí váš pes nebo jiné hospodářské zvíře.

Pojištění domácnosti si jednoduše uzavřete na internetu. Stačí vyplnit kontaktní údaje do jednoduchého formuláře a naši poradci Vám představí nejlepší nabídky pojištění. Vybírat můžete z různých variant pojištění, které se liší rozsahem pojistného krytí, limity pojistného plnění, výčtem výluk a v neposlední řadě také cenou.

Pro výběr nejvýhodnější varianty pojištění potřebujeme znát základní informace o Vaší domácnosti. Na cenu pojištění má vliv například místo bydliště, typ nemovitosti (rodinný dům, byt, rekreační objekt) i počet škod za posledních pět let. Napište nám a společně najdeme nejvýhodnější pojištění Vaší domácnosti.

Mám zájem o nabídku

Vyplňte prosím následující údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s nabídkou pojištění.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Na pojištění majetku spolupracujeme


Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému