Pojištění pohledávek | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Pojištění pohledávek

S pojištěním pohledávek jsou malé a středně velké firmy chráněny proti riziku platební nevůle a platební neschopnosti obchodních partnerů. V případě neuhrazení faktury za dodané zboží a služby je kryta ztráta až do výše 85 % z hodnoty pohledávky.


Platící obchodní partneři jsou základem úspěšného byznysu. Neuhrazené faktury od jednoho či více odběratelů vedou k narušení finančních toků (cash flow) nebo dokonce k druhotné platební neschopnosti firmy. Proti riziku platební nevůle a platební neschopnosti odběratelů se lze jednoduše zajistit pomocí speciálního pojištění pohledávek. Pojištěné firmy získají náhradu případné ztráty z neuhrazených faktur.

Společnost Atradius je předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a služeb v oblasti vymáhání pohledávek. V současné době společnost zaměstnává více než 3 700 lidí v 50 zemích světa. Vysokou kvalitu poskytovaných služeb potvrzuje rating agentur A.M. Best na úrovni "A" a Moody’s na úrovni "A2" (pozn.: společnost se stabilním výhledem).

Pro malé a středně velké firmy je určen produkt pojištění pohledávek ve variantě Modula First. Nadnárodní společnosti mohou využít pojištění pohledávek Modula Global. Individuální nastavení smluv potom nabízí pojištění pohledávek ve variantě Modula.  

TIP: Pojištění pohledávek si jednoduše sjednáte na Pojisteni.com. Naši zkušení pojišťovací poradci vám rádi pomohou s výběrem nejvýhodnější varianty pojištění.

Pokud váš odběratel nezaplatil fakturu za dodané zboží či služby ve sjednané lhůtě 30 dní, začíná od data splatnosti plynout 60denní lhůta prodloužení splatnosti. Po uplynutí této doby začíná běžet 30denní období, kdy je automaticky pozastaveno pojistné krytí pro budoucí dodávky zboží nebo služeb neplatícího obchodního partnera. Pokud odběratel vyrovná neuhrazenou fakturu do konce této 30denní lhůty, pojistnou událost nehlásíte a pojištění zůstává zachováno. V případě neuhrazení faktury ani do uplynutí této 30denní lhůty oznámíte překročení maximální lhůty prodloužení splatnosti a pohledávku předáte k inkasu Atradius Collections. Pokud se nepodaří pohledávku vymoci do 90 dní od oznámení překročení maximální lhůty prodloužení splatnosti, vzniká pojistná událost. Následně vám bude vyplacena náhrada vzniklé škody.

 

Speciálně pro malé a středně velké společnosti je připraven produkt Modula First. S tímto pojištěním jsou dodavatelé zboží a služeb chráněni proti riziku platební nevůle a platební neschopnosti odběratelů. Pojištěny jsou i dodávky do států Evropské unie, Norska a Švýcarska. Součástí pojištění je také DPH. V případě pojistné události je kryta ztráta až do výše 85 % hodnoty pohledávky.

Pojištění Modula First si mohou sjednat podniky s obratem do 100 milionů korun. Předem firmy platí jen předem stanovené fixní pojistné a náklady na prověření odběratelů. V případě potřeby je možné rozdělit platbu pojistného do měsíčních, čtvrtletních nebo pololetních splátek.

Variantu Modula ocení firmy, které upřednostňují individuální nastavení pojištění pohledávek. Pojištění poskytuje ochranu proti riziku platební nevůle a platební neschopnosti vašich odběratelů v rámci celého světa.  Firmy platí pojistné z obratu s pojištěnými odběrateli a náklady na prověření. Pojistné můžete platit měsíčně nebo zálohově. V rámci pojištění pohledávek Modula dostanete přístup k firemní databázi o 240 miliónech společnostech.

Pokud máte zájem o pojištění pohledávek, stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář (níže). Následně vás budou kontaktovat naši zkušení pojišťovací poradci a zašlou vám dotazník k pojištění pohledávek. Na základě vyplněného dotazníku připravíme nabídku pojištění pohledávek. Po odsouhlasení nabídky s vámi podepíšeme smlouvu.

Mám zájem o nabídku

Vyplňte prosím následující údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s nabídkou pojištění.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Na pojištění pohledávek spolupracujeme

atradius

Máte dotaz? Kontaktujte nás