Potřebuji cestovní pojištění i na Slovensko? | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Potřebuji cestovní pojištění i na Slovensko?

 

Češi velmi rádi navštěvují sousední Slovensko. Častým cílem turistů je nejen hlavní město Bratislava, ale také hory nebo místní lázně. Ať už vyrazíte na Slovensko za poznáním, turistikou nebo sportem, vždy je dobré si před cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění.

 

Někteří čeští turisté si stále myslí, že cestovní pojištění na Slovensko je zbytečné. Jsou přesvědčeni o tom, že Evropský průkaz zdravotního pojištění jim v případě úrazu nebo zdravotních obtíží bude stačit. I když je místní síť zdravotnických zařízení financovaných z veřejného zdravotního pojištění velmi hustá, musí Češi počítat s finanční spoluúčastí za ošetření, léky, zdravotnické pomůcky nebo při využití pohotovosti. Spoluúčast je vyžadována také u převozů. Evropský průkaz zdravotního pojištění zdaleka nekryje všechna rizika, která vás mohou na cestách potkat.

 

Bez cestovního pojištění by neměli na Slovensko vyrážet aktivní sportovci, kteří jedou lyžovat nebo plánují túru do hor. V případě zásahu horské služby vám Evropský průkaz zdravotního pojištění nebude nic platný a výdaje spojené s výjezdem zaplatíte z vlastní kapsy. Zásah horské služby totiž není na Slovensku hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Při výběru cestovního pojištění se ujistěte, že pojištění kryje rizika spojená s lyžováním a vysokohorskou turistikou.

 

Kvalitní cestovní pojištění kryje nejen výdaje spojené s lékařským ošetřením nebo pobytem ve zdravotnickém zařízení (tzn. léčebné výlohy), ale i řadu dalších rizik. Hodit se vám může například pojištění odpovědnosti, zavazadel nebo úrazové pojištění.

 

Pojištění odpovědnosti oceníte v situaci, kdy vlastní neopatrností způsobíte někomu jinému újmu na zdraví nebo majetku. Na sjezdovce se můžete například srazit s jiným lyžařem, zranit ho nebo zničit cizí sportovní vybavení, na hotelovém pokoji naopak můžete rozbít vlastní neopatrností umyvadlo v koupelně nebo třeba televizi.

 

pojištěním zavazadel získáte nárok na finanční náhradu v případě krádeže cestovních zavazadel, sportovního vybavení či elektroniky. Pokud s sebou vezete dražší sportovní vybavení a elektroniku, zajímejte se o celkové limity pojištění. Toto pojištění by mělo zahrnovat i pojištění ztráty osobních dokladů.

 

Součástí cestovního pojištění by mělo být také úrazové pojištění. Nárok na pojistné plnění vzniká v případě smrti nebo trvalých následků po úrazu. Spolu s cestovním pojištění se vyplatí uzavřít i pojištění storna. Nárok na pojistné plnění získáte, pokud musíte z vážných důvodů zrušit například objednanou dovolenou, ubytování nebo cestovní a další služby související s naplánovanou dovolenou.Máte dotaz? Kontaktujte nás