Havarijní pojištění

Kalkulace havarijního pojištění online. Srovnejte pojišťovny havarijního pojištění. Uzavření během 5 minut.


Porovnat ceny

Havarijní pojištění porovnání

Havarijní pojištění porovnání

Na těchto stránkách havarijního pojištění porovnáte on-line nabídky 4 havarijních pojišťoven: Triglav, ČSOB pojišťovna, e-Finance Motor (pojištění vozidel e-Finance Makléři ve spolupráci s Allianz pojišťovnou), Axa pojišťovna. Pokud k havarijnímu pojištění uzavřete zároveň povinné ručení, získáváte automaticky slevu 5 % za propojištěnost, což Vám může ušetřit i několik tisíc korun.

 

V naší kalkulačce havarijního pojištění on-line, si pohodlně a jednoduše po zadání požadovaných informací zjistíte, která z pojišťoven Vám nabízí nejlevnější havarijní pojištění na Vaše vozidlo. Využijte moderního způsobu porovnání havarijního pojištění on-line z klidu domova nebo tepla kanceláře. Po vyplnění úvodního formuláře se Vám zobrazí nabídka havarijního pojištění výše uvedených pojišťoven a povinného ručení od třinácti pojišťoven. Následný krok už je jen na Vás - vybrat si tu nejlepší variantu pro Vás a Vaše vozidlo z nabídek pojištění vozidel. Sjednejte si pojistku online a jezděte už od zítra pojištěni! V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat na tel. č. 844 144 144.

Pojistitelná rizika

Pojistitelná rizika

Havarijní pojištění se u většiny pojišťoven uzavírá na následující kombinace pojistných rizik:

  • All Risk - Havárie, živel, odcizení, vandalismus
  • Havárie, živel
  • Odcizení
  • Odcizení, živel

Od výběru rizik se odvíjí i výše pojistného. Zjednodušeně se dá říci, že rizika ve složení Havárie, živel jsou přibližně o jednu třetinu levnější než pojištění All Risk. Samostatné riziko Odcizení je levnější o dvě třetiny než All Risk. Některé pojišťovny, jako například Allianz, přidávají k riziku odcizení i riziko Živel. Všechny pojišťovny pojišťují částečnou, tzv. parciální škodu na novou hodnotu. Totální škodu nebo odcizení na hodnotu obecnou. Obecná hodnota je v tomto případě cena tržní, tzn. cena dosažená na trhu v daném státě za vozidlo stejného typu a značky, stejné výbavy, stejného stáří, stejného opotřebení atd. U některých pojišťoven například u Allianz pojišťovny nebo u pojištění vozidel e-Finance Motor lze uzavřít připojištění GAP, které kryje u nových vozidel totální škodu a odcizení na novu hodnotu po dobu tří let od pořízení nového vozidla.

Asistenční služby

Asistenční služby

Při výběru pojišťovny je důležité se nerozhodovat pouze podle ceny pojištění, ale také podle rozsahu nabízené asistenční služby v ČR, popřípadě v zahraničí. Jsou asistenční služby, které Vám zajistí pouze kontakt s odtahovou službou, popřípadě servisem a nic víc, a jsou asistenční služby, u kterých čerpáte určitou peněžní částku vztahující se na odtah vozidla či rychlou opravu, ubytování v místě poruchy či nehody, dopravu do místa bydliště z místa poruchy či nehody a další a další služby. Limit této peněžní částky je u pojišťoven různý, ale může se pohybovat až okolo 6 tisíc korun a to při každé poruše či nehodě v průběhu roku, čímž se dají ušetřit desetitisíce.

Připojištění

Různá připojištění k pojištění vozidel

Pojišťovny nabízí sjednání různých připojištění jako je např. pojištění zapůjčení náhradního vozidla, pojištění zavazadel, úrazové pojištění osob ve vozidle, rozšíření asistenční služby, připojištění plnění na novou cenu tzv. GAP.


Ne každá pojišťovna nabízí v základním tarifu zapůjčení vozidla po dobu opravy vozidla po nehodě. V základním tarifu má toto pojištění například Allianz pojišťovna a produkt e-Finance Motor.

Pojistná událost

Pojistná událost

Pokud se stala pojistná událost, je nutné zvážit, zda budete chtít škodu krýt z havarijního pojištění, nebo z povinného ručení "škůdce". Pokud škůdce neexistuje, musíte si vystačit s havarijním pojištěním. Pokud však škůdce existuje, má uzavřené povinné ručení a ke způsobení škody se přizná, potom může být někdy výhodnější škodu likvidovat z povinného ručení, jelikož nepřicházíte o spoluúčast a nesnižuje se Vám bonus. Dejte však pozor, protože u starších vozidel Vám budou pojišťovny poškozené díly hradit v časové hodnotě, tzn. po odečtení amortizace.


Z povinného ručení máte navíc nárok na náhradu nákladů za zapůjčení náhradního vozidla, ušlý zisk, bolestné a další. Také máte právo na náhrady spojené s právním zastoupením, pokud pojišťovna do 3 měsíců ode dne kdy bylo poprvé uplatněno právo na náhradu škody, škodu nenahradila, popřípadě na náklady spojené s právním zastoupením, pokud pojišťovna neoprávněně odmítla škodu nahradit nebo škodu neoprávněně krátila.

Úspora na pojistném

Úspora na pojistném

Je nutné říci, že nejlevnější neznamená nejlepší a také naopak. Ušetřit na pojistném můžete spíše každoročním upravováním ceny vozidla v pojistné smlouvě. Neznamená totiž, že pokud budete mít ve smlouvě cenu vozidla stanovenou před rokem, že do této výše bude pojišťovna plnit. Jak již bylo napsáno - pojišťovny plní vždy do maximální výše obecné ceny vozidla, pokud klient nemá připojištěn rozdíl mezi novou a obecnou cenou.

Výpověď pojistné smlouvy

Výpověď pojistné smlouvy

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, můžete pojištění vozidla vypovědět podle zákona č. 37/2004 Sb. o pojistné smlouvě nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Konec pojistného období je datum stanovené v pojistné smlouvě, ke kterému je pojistné splatné.

Články o havarijním pojištění na našem blogu:

Motoristé mohou označit nejhorší úseky českých silnic

Portál Výmoly.cz za podpory nadace pojišťovny Generali a pod záštitou BESIPu vyhlašují 6. ročník motoristické ankety Nejhorší díra republiky. Hlasovat pro nejhorší výtluk na českých silnicích lze na www.vymoly.cz do 31. července 2016.

zobrazit celý článek »

Kritická místa českých silnic

Z top desítky nejhorších úseků se v roce 2015 objevily hned dvě nové lokality ve Středočeském a Ústeckém kraji, nejnebezpečnější místo v celé zemi se nacházelo na Liberecku.

zobrazit celý článek »

Vtipné hlášky a perličky, které pobavily operátory klientské linky ČPP

Mnohdy se operátoři klientského centra setkávají se skutečně neobvyklými historkami, nad kterými nelze jinak než se pousmát.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

AXAČSOBe-Finance MotorWustenrot
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »