Pojištění majetku a nemovitosti

Pojistěte si budovu a domácnost online. Porovnejte nabídky pojištění majetku u 4 pojišťoven včetně připojištění.


Porovnat ceny

Pojištění stavby a příslušenství

Přírodní živly nebo vandalové za sebou zanechají obrovské škody. S pojištěním nemovitosti máte jistotu, že Vám pojišťovna pomůže s financováním oprav poničených hlavních staveb i vedlejších objektů. 

Proč si pojistit majetek?

Pořízení vlastního bytu nebo rodinného domu patří mezi největší životní investice. Ve velkých městech běžně zaplatíte za třípokojový byt několik milionů korun, u rodinných domů je cena ještě vyšší. Další stovky tisíc korun můžete zaplatit za samotné vybavení domácnosti. Češi rádi tráví volný čas i na vlastních chatách, chalupách či zahradách, do kterých investují nemalé peníze.

 

Nepříjemné životní události, jako jsou požáry, povodně, vichřice nebo sesuvy půdy, za sebou zanechají obrovské škody. Správně zvolené pojištění vám finančně pomůže rychle navrátit vaše obydlí do původního stavu.

Rychlé srovnání nabídek

Rozsah pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti nabízejí pojišťovny zpravidla v několika různých variantách. Rozsah pojištění se odvíjí od zvolené varianty pojištění. Pojištění nemovitosti může krýt následující rizika:

 

-        požár, výbuch, úder blesku,

-        povodeň a záplava,

-        vichřice, krupobití,

-        tíha sněhu nebo námrazy, sesuv nebo zřícení sněhové laviny,

-        sesuv půdy, zřícení skal či zeminy,

-        zemětřesení,

-        pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů,

-        vodovodní škody,

-        rozbití skel,

-        přepětí,

-        odcizení věcí, vandalismus,

-        poškození nebo zničení stavebních součástí,

-        poškození fasády hlodavci,

-        náraz vozidla,

-        zničení zahrady,

-        náraz nebo zřícení pilotovaného letícího tělesa, jeho části nebo nákladu.

 

K pojištění nemovitosti je vhodné sjednat si také pojištění odpovědnost za škody z vlastnictví nemovitosti. Toto pojištění se vztahuje na škody vyplývající z vlastnictví a provozu nemovitosti. Pojištění oceníte například v situaci, kdy se rozšíří požár na sousední majetek, padající rampouch nebo sníh poškodí cizí auto stojící před domem nebo někdo uklouzne a zlomí si nohu před vaším domem. 

Výhodné doplňkové pojištění

Sjednejte si pojištění odpovědnost za škody z vlastnictví nemovitosti. Oceníte ho například při rozšíření požáru na sousední dům nebo poškození auta stojícího před domem padajícím rampouchem. 

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti kryje škody na stavbě, která stojí na pevných základech. Konkrétně se může jednat o rodinný dům, bytový dům nebo rekreační objekt. Pojištění se obvykle vztahuje i na stavební součásti, které jsou s budovou pevně spojeny (například kotel, radiátory, vany, kuchyňské linky, solární panely, klimatizace). Do pojištění se vyplatí zahrnout i takzvané vedlejší stavby, tedy samostatně stojící garáže, hospodářské budovy, venkovní bazény nebo oplocení.

 

Pojistit si můžete také budovu ve výstavbě, pokud bylo vydáno stavební povolení nebo ohlášení stavebních prací. Pojištění nemovitosti ve výstavbě vyžaduji i banky při čerpání hypotečního úvěru. Po dobu výstavby budovy k trvalému bydlení, nejdéle však po dobu jednoho roku od počátku pojištění, můžete využít zvýhodněnou sazbu pojištění. 

Jak uzavřít pojištění nemovitosti online?

Pojištění nemovitosti si jednoduše uzavřete na internetu. Vybírat můžete z různých variant pojištění, které se liší rozsahem pojistného krytí, limity pojistného plnění, výčtem výluk a v neposlední řadě také cenou. Před výběrem konkrétní varianty pojištění chvíli přemýšlejte o rizicích, která nemovitosti reálně hrozí.

Pro srovnání důležitých parametrů jednotlivých variant pojištění stačí do vstupního formuláře naší kalkulačky zadat základní údaje o nemovitosti. Napíšete poštovní směrovací číslo, vyberete obec a ulici, zadáte počet škod za posledních pět let a označíte typ nemovitosti (rodinný dům, byt, rekreační objekt). U hlavní budovy, případně i vedlejších staveb (garáž, bazén, hospodářská budova, oplocení), zadáte požadovanou pojistnou částku. Pokud si s určením výše částky nevíte rady, pomůže Vám naše online kalkulačka pojistné částky. Údaje o nemovitosti jedním kliknutím odešlete a okamžitě vidíte nabídky jednotlivých pojišťoven. Přímo na stránce výsledků srovnání pojištění nemovitosti můžete označit vybranou variantu a dokončit objednávku.

Správně zvolené pojištění nemovitosti by mělo pokrýt nejen živelní rizika (požár, výbuch, úder blesku, povodeň, záplava, vichřice, krupobití, zemětřesení apod.), ale také například rizika vodovodních škod, pádu stromů, stožárů a jiných předmětů, rozbití skel, přepětí, odcizení a vandalismus, poškození nebo zničení stavebních součástí, poškození fasády, náraz vozidla a zničení zahrady.

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody na movitých věcech, které máte v domácnosti. Pojistit si můžete jak vybavení bytu, tak i rodinného domu. V případě bytových domů se zajímejte o pojištění věcí ve společných nebytových prostorách (sklepech, kočárkárnách).

 

Mezi movité věci patří různé příslušenství a stavební součásti domácnosti, vybavení domácnosti i věci osobní potřeby. Konkrétně se jedná například o nábytek, elektroniku, obrazy, sportovní potřeby a podobně. Pojištění se vztahuje i na zabezpečený stavební materiál či nářadí k údržbě domu. 

Rozsah pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti nabízí pojišťovny zpravidla v několika různých variantách. Rozsah pojištění se odvíjí od zvolené varianty pojištění. Pojištění domácnosti může krýt následující rizika:

 

-        požár, výbuch, úder blesku,

-        povodeň a záplava,

-        vichřice, krupobití,

-        tíha sněhu nebo námrazy, sesuv nebo zřícení sněhové laviny,

-        sesuv půdy, zřícení skal či zeminy,

-        zemětřesení,

-        pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů,

-        vodovodní škody,

-        rozbití skel,

-        přepětí,

-        odcizení věcí, vandalismus,

-        poškození nebo zničení stavebních součástí,

-        náraz vozidla,

-        zničení zahrady,

-        náraz nebo zřícení pilotovaného letícího tělesa, jeho části nebo nákladu.

 

Společně s pojištěním domácnosti je vhodné sjednat si také pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života. Toto pojištění oceníte v situaci, kdy vytopíte sousedy, porazíte někoho na kole nebo lyžích. Pojištění vám pomůže i s náhradou škody, které způsobí váš pes nebo jiné hospodářské zvíře.

Užitečné asistenční služby

Při výběru pojištění se zajímejte nejen o rozsah rizik a výši limitů plnění, ale také o nabízené asistenční služby. Ty zpravidla získáte v rámci vyšších variant pojištění a uvítáte je například v okamžiku zabouchnutí dveří od bytu nebo domu, rozbití okna nebo prasknutí vodovodní trubky. Do určité částky můžete mít opravu zdarma.

Jak si vybrat z nabídky pojištění?

Jednotlivé nabídky pojištění nemovitosti a domácnosti se liší rozsahem pojistného krytí, limity pojistného plnění, výčtem výluk a v neposlední řadě i cenou. Pojistné by mělo zůstat pouze doplňkovým kritériem výběru.

 

Před podpisem pojistné smlouvy přemýšlejte o rizicích, která vaší nemovitosti reálně hrozí. Následně se zajímejte o rozsah pojištění, limity pojistného plnění a nastavte si odpovídající výši pojistné částky. Vždy se vyplatí pojistit si majetek na takzvanou novou hodnotu. V případě pojistné události budete mít jistotu, že si z vyplaceného pojistného budete moci dovolit koupit věci nové. U smluv na takzvanou časovou hodnotu získáte pouze aktuální hodnotu zničených nebo odcizených věcí. Ta obvykle pokryje jen malou část výdajů za nákup nových věcí.

 

Maximální pojistnou ochranu získáte tehdy, pokud si vyberete komplexní pojištění. Zajímejte se o nabídky, které zahrnují jak pojištění stavby, tak i jejího vybavení. Kromě kvalitní pojistné ochrany většinou ušetříte, komplexní pojištění majetku totiž bývá cenově výhodnější.

 

Zeptejte se i na možná připojištění, která mohou přijít vhod. Pokud jste si už vybrali nejlepší pojištění, neusněte na vavřínech. Ceny nemovitostí v čase rostou, dražší je materiál i práce řemeslníků, proto vaši smlouvu pravidelně aktualizujte.

Články o pojištění majetku na našem blogu:

Jak si pojistit cestu k moři, auto, život, dům a vlastní nešikovnost?

V životě může nastat celá řada událostí, kdy oceníte dobré pojištění. Bohužel neexistuje jedno univerzální pojištění, které by nabízelo ochranu ve všech myslitelných situacích. Poradíme vám, jaké pojištění vybrat v konkrétních životních situacích.

zobrazit celý článek »

Na pojištění musí myslet i cyklisté

Srážka s jiným cyklistou, bruslařem, chodcem nebo zaviněná dopravní nehoda na silnici vás bez dobrého pojištění vyjde pěkně draho. I když speciální pojištění pro cyklisty pojišťovny nenabízí, můžete využít pojištění odpovědnosti za škody z běžného občanského života.

zobrazit celý článek »

Domov je to nejcennější, proto si zaslouží nejlepší pojištění

Vyznat se v nabídkách pojištění majetku není úplně snadné. Než si vyberete pojištění nemovitosti a domácnosti, zajímejte se o rozsah pojištění, limity pojistného plnění a výluky. Chvíli také přemýšlejte o událostech, která mohou zničit nebo poškodit váš domov.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

AXASlavia pojišťovnaMAXIMA
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »