Koncesionářské poplatky mají podle vlády skončit a veřejnoprávní média čekají miliardové škrty. Proti plánu, který hrozí masivním propouštěním i ztrátou nezávislosti, vyrazily v neděli před budovu České televize protestovat tisíce lidí. Odboráři navíc na pondělí vyhlásili stávku.