Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Celoroční cestovní pojištění

Cestujete opakovaně několikrát za rok do zahraničí? Pokud ANO, rozhodně stojí za to, sjednat si celoroční cestovní pojištění. Jednou z výhod tohoto typu pojištění je nemalá úspora času. Před každou cestou totiž nemusíte stále dokola hledat a porovnávat nabídky cestovního pojištění jednotlivých pojišťoven. Uzavřete jednu smlouvu a celý rok můžete cestovat. A je jedno, kolikrát překročíte české hranice. Pohlídat si musíte jen délku jedné cesty, pojišťovny totiž u levnějších variant cestovního pojištění pro opakované výjezdy omezují její maximální délku (například na 30, 45 nebo 90 dní).

 

Další výhodou celoročního cestovního pojištění je výhodnější cena. Oproti dennímu pojištění můžete ušetřit i několik stokorun ročně. S výhodnější cenou můžete obvykle počítat i v situaci, kdy se rozhodnete pojistit nejen sebe, ale i další členy vaší rodiny.

 

Celoroční cestovní pojištění si s oblibou uzavírají lidé vyrážející do zahraničí za poznáním i za prací a studenti mířící na zahraniční pobyt nebo stáž. Stejně jako u denního cestovního pojištění si můžete vybírat z několika variant, určit cílovou destinaci nebo si připojistit rizikovější sportovní aktivity.

 

Modelový příklad

Pan Novák jede jednou ročně na čtrnáct dní na dovolenou k moři. V zimě stráví týden v Alpách. V jednom roce k tomu stihne vycestovat pětkrát na dva dny k sousedům na Slovensko. Kolik ušetří v případě sjednání celoročního cestovního pojištění?

 

Celoroční cestovní pojištění:

Za celoroční cestovní pojištění AXA Assistance (varianta Excelent) zaplatí pan Novák při sjednání na portálu Pojisteni.com 1 529 Kč. Jedná se o cestovní pojištění neomezeného počtu opakovaných výjezdů během roku (max. 90 denních) na dobu neurčitou s ročním pojistným obdobím.

 

Cestovní pojištění sjednané na každou jednotlivou cestu zvlášť:

  • Cestovní pojištění na 14 dní – letní dovolená v Evropě: 1 092 Kč
  • Cestovní pojištění na 7 dní – zimní dovolená v Alpách: 546 Kč
  • 5x cestovní pojištění na 2 dny v průběhu roku: 5 x 156 Kč = 780 Kč

Při sjednávání cestovního pojištění na jednotlivé cesty u AXA Assistance (varianta Excelent) by pan Novák zaplatil celkem 2 418 Kč

 

PŘI SJEDNÁNÍ CELOROČNÍHO CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ PAN NOVÁK UŠETŘÍ: 889 Kč

Pozn.: V případě jednorázového cestovního pojištění se jedná o běžnou cenu bez započítání akčních slev. Výpočet k 5. 9. 2018

 

Varianty celoročního cestovního pojištění

Turistická – turistická varianta celoročního cestovního pojištění je určena pro rekreační cesty, studijní pobyty a stáže.

Pracovní – tato varianta celoročního cestovního pojištění je určena pro cesty a pobyty za účelem plnění pracovních úkolů zaměstnance i podnikatele nebo jiné pracovní cesty a pobyty. Pojištění je možné přizpůsobit i náročnosti vykonávané činnosti. Sami si můžete vybrat, zda se jedná o pracovní cestu s administrativní činností nebo pracovní cestu s manuální činností.

 

Výhody celoročního cestovního pojištění:

  • Nemusíte si opakovaně sjednávat cestovní pojištění
  • Vhodné při dlouhodobějším pobytu v zahraničí
  • Neomezený počet cest do zahraničí v průběhu roku
  • Pro turistické, pracovní i studijní pobyty v zahraničí
  • Celoroční pojištění je cenově výhodnější

 

Na stránkách Pojisteni.com můžete porovnávat nabídky několika pojišťoven. Vybrané cestovní pojištění si sjednáte rychle online. 

 

 

Porovnání a uzavření onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému