Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko se nachází v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Čeští turisté nejčastěji navštěvují letoviska na pobřeží Černého moře. Na své si zde ovšem přijdou i milovníci přírody, hor a památek. Ke vstupu na území Bulharska mohou čeští občané využít cestovní pas platný nejméně 3 měsíce po plánovaném termínu návratu nebo občanský průkaz. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní doklad. Všichni čeští turisté by si měli sjednat cestovní pojištění do Bulharska.

Turisté oceňují široké písečné pláže

Nejvíce Čechů navštíví Bulharsko v období letních prázdnin. Vyhledávaná jsou především přímořská letoviska – známá jsou například Albena, Duni, Pomorie, Sozopol, Nessebar, Varna a Svatý Vlas. Turisté si pochvalují zejména široké pláže s jemným zlatým pískem a pozvolný vstup do moře. Pokud dáváte raději přednost soukromí, najdete zde i menší opuštěné pláže. V červenci a srpnu venkovní teploty obvykle nepřesahují 30 stupňů, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Moře nabízí o letních prázdninách teploty okolo 24 stupňů a koupat se zde dá obvykle až do konce září. Když se rozhodnete strávit dovolenou u Černého moře, nemusíte se obávat deštivých dnů. V červenci a srpnu jsou dny slunné a déšť přichází jen výjimečně. V hlavní sezóně jsou podle statistik deštivé dva až tři dny v měsíci.

Pláže jsou Bulharsku bezplatné, připlatíte si ovšem za slunečníky a lehátka. Pestrá je i nabídka vodních sportů a atrakcí. Nejen při využití last minute nabídky si můžete sjednat cestovní pojištění online. Vyberte si takové pojištění, které zahrnuje i běžné sportovní aktivity. Na cestovním pojištění se nevyplatí šetřit, proto si připlaťte také za pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazové pojištění. Bulharsko je velmi bezpečnou zemí. Můžete se setkat s drobnými krádežemi, nenechávejte tedy své osobní věci bez dozoru a pro jistotu noste s sebou jen to nejnutnější.  

Méně navštěvované vnitrozemí a hory

Kromě bulharského pobřeží stojí za návštěvu i vnitrozemí. Města s řadou památek nebo místní hory můžete navštívit i mimo hlavní sezónu. V hlavním městě Sofii můžete navštívit například Katedrálu svatého Alexandra Něvského, Mešitu Banja Baši nebo si prohlédnout Prezidentský palác. Mimo hlavní město je častým cílem turistů z celého světa také Rilský klášter. Minout byste určitě neměli ani druhé největší bulharské město Plovdiv. Vyhlášená je také bulharská kuchyně, proto ochutnejte některou z místních specialit. Kdo se raději toulá přírodou, určitě ho zaujme pohoří Vitoša, Údolí růží, pohoří Rodopy nebo Národní park Pirin.  

Nejrychleji se do Bulharska dopravíte letadlem, kdy vám cesta z Prahy do Burgasu zabere necelé dvě hodiny. Samozřejmě můžete cestovat také autobusem nebo vlastním autem, ale v tomto případě počítejte s velmi náročnou a dlouhou cestou. Například cesta autobusem z Prahy do Burgasu zabere v nejlepším případě 30 hodin. Ať už se vydáte k moři, za památkami nebo do hor, nezapomeňte si před odjezdem do Bulharska uzavřít cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +359 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun +1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 150
Policie 166
Hasiči 160
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h 
Mimo obec 90 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému