Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Černé Hory

Černá Hora se rozkládá v jihovýchodní Evropě a na jihu má přístup k vodám Jaderského moře. I když se svojí rozlohou jedná o velmi malou zemi, nabízí turistům kromě krásných pláží i řadu přírodních krás a kulturních zajímavostí. Přestože Černá Hora není zemí Evropské unie ani Schengenského prostoru, ke vstupu do země si čeští turisté vystačí s platným občanským průkazem. S vlastním občanským průkazem mohou cestovat i občané mladší 15 let. Jako cestovní doklad samozřejmě můžete využít i platný cestovní pas. Před cestou by si měli všichni čeští turisté sjednat cestovní pojištění do Černé Hory

 

Černá Hora nabízí řadu míst k odpočinku u moře i aktivní turistiku

V Černé Hoře jsou vyhledávaná nejen letoviska na pobřeží, ale také zdejší horské masivy a historická města. Pokud plánujete strávit dovolenou na pláži u moře, vyberte si období od července do poloviny září, kdy máte jistotu teplého počasí s minimem srážek. Kdo hůře snáší vysoké teploty nebo cestuje s menšími dětmi, může do Černé Hory vyrazit i v září. Moře je v tuto dobu stále příjemně prohřáté a denní teploty již nepřesahují 28 °C. Jedním z hlavních turistických letovisek je Budvarská riviéra, která zahrnuje 25 kilometrů pláží. Mezi další známá místa patří například Barská riviéra, Boka Kotorska a Ulcinj. Na pobřeží byste rozhodně neměli minout starobylá kamenná města, promenády a přístavy.

Milovníci hor a pěší turistiky si přijdou na své v horách, kde uvidí nejen vysoké skalnaté štíty, ale také jezera, kaňony nebo rozsáhlé pastviny a zelené lesy. České cestovní kanceláře organizují řadu zájezdů pro začínající i nejnáročnější cestovatele. K objednanému zájezdu si také sjednejte cestovní pojištění online. Na severu Černé Hory můžete navštívit například Národní park Durmitor, který je dobře přístupný a je tedy ideální volbou pro běžné turisty. Za návštěvu stojí také Národní park Lovćen. Kdo dává přednost obtížným horským trasám, může se vydat na hranice s Albánií do pohoří Prokletije (Prokleté hory). Údajně se jedná o nejkrásnější pohoří v Evropě. Přibližně 30 kilometrů od hlavního města Podgorica ve směru na Nikšič stojí klášter srbské pravoslavné církve Ostrog, který je zabudovaný ve skále.

 

Dodržujte pravidla vysokohorské turistiky

Černá Hora je bezpečnou zemí. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní. V místech s vyšší frekvencí turistů a na plážích dodržujte běžná pravidla bezpečnosti. Zejména v hlavní turistické sezóně narůstá počet krádeží. Pro jistotu nenoste u sebe větší hotovost, nenechávejte bez dozoru na lehátku u moře například telefon, fotoaparát, drahé šperky nebo hodinky. Hlídejte si také osobní doklady a platební karty.

Pokud plánujete túru do hor, nepřeceňujte fyzické síly, zvolte vhodné oblečení a držte se doporučení horské služby. Podle informací záchranářů dochází velmi často k úrazům především v pohoří Durmitor a Prokletije. V horách se pohybujte pouze po značených trasách, připravte si odpovídající vybavení, oblečení, obuv a mapu navštívené oblasti. Pokud naplánovanou trasu neznáte, využijte služeb zkušených horských vůdců. Cestovní pojištění do Černé Hory by mělo zahrnovat nejen pojištění léčebných výloh včetně asistenčních služeb, ale také pojištění zavazadel a odpovědnosti.

 

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas
Vízum Ne (českým občanům cestujícím do Černé Hory s platným cestovním pasem je umožněn za nevýdělečným účelem či v případech tranzitu bezvízový vstup a pobyt do 90 dnů nebo do 30 dnů s občanským průkazem)
Telefonní předvolba +382 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 124
Policie 122
Hasiči 123
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Rychlostní silnice 100 km/h
Mimo obec 80 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice V Černé Hoře se nenacházejí žádné dálnice. Jízda autem po silnicích v Černé Hoře není zpoplatněna.  

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému