Cestovní pojištění do Chorvatska | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je nejnavštěvovanější dovolenkovou destinací Čechů. Kromě koupání v Jaderském moři si lze pobyt v Chorvatsku zpříjemnit i návštěvou některého ze zdejších národních parků, místních kulturních památek nebo přímořských městeček. Na Jadranu se nebudou nudit ani aktivní sportovci. Můžete například sjíždět řeku na raftu, pronajmou si vodní skútr, člun nebo plachetnici, potápět se v moři nebo si vyrazit na vyjížďku na kole. I když je Chorvatsko od 1. července 2013 součástí Evropské unie, nepatří mezi země schengenského prostoru. Čeští turisté se musí při vstupu i výstupu z území Chorvatska připravit na hraniční kontrolu. V období letních prázdnin je potřeba počítat s delším zdržením na hranicích. Čeští občané mohou cestovat do Chorvatska s platným občanských průkazem nebo cestovním pasem. Děti do 15 let musí mít vlastní cestovní doklad. Před odjezdem by si měli všichni turisté sjednat cestovní pojištění do Chorvatska

Češi se rádi vracejí na oblíbená místa

Každoročně vyrazí k moři do Chorvatska stovky tisíc Čechů. S největším náporem turistů se země tradičně potýká v období letních prázdnin. Mezi vyhledávána místa v Chorvatsku patří například poloostrov Istrie, který se nachází jen kousek od hranic se Slovinskem. Cesta autem z Prahy na tento největší poloostrov Chorvatska zabere přibližně 9 hodin, z Brna o dvě hodiny méně. Mezi oblíbená letoviska na Istrii patří například Umag, Novigrad, Poreč, Rovinj, okolí města Pula nebo Rabac. Pokud na Istrii cestujete na začátku června nebo až po hlavní sezoně v polovině září, počítejte s nižšími teplotami než v letoviscích položených více na jihu.

Češi s oblibou tráví letní dovolenou také na Makarské riviéře. Vyhlášené je zde například letovisko Podgora, kde najdete dlouhé oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. V parných letních dnech oceníte přímo u pláží vzrostlé borovice, které vám zajistí příjemný stín. Na ochranou před slunečními paprsky a na dodržování pitného režimu je potřeba myslet nejen u dětí a starších lidí, ale i dospělých osob v dobré kondici. Zdravotní komplikace z přehřátí nebo dehydratace jsou velmi nepříjemné. Pokud budete muset vyhledat lékařské zařízení, oceníte, že jste si před odjezdem do Chorvatska nezapomněli sjednat cestovní pojištění online. Za nejkrásnější pláž na Makarské riviéře je považována Punta Rata u letoviska Brela. Chorvatsko samozřejmě nabízí řadu dalších krásných pláží.

Odpočinout si můžete také na některém z ostrovů, mezi vyhledávané patří například Hvar, Korčula, Krk, Pag, Rab, Dugi Otok či Cres. V každém větším letovisku najdete bohatou nabídku vodních sportů. Půjčit si můžete třeba vodní lyže, skútr nebo se potápět. Mimo hlavní sezonu si můžete zpříjemnit dovolenou i projížďkou na kole.

Za návštěvu stojí města na pobřeží i národní parky

Dovolenou v Chorvatsku nemusíte strávit jen na pláži. Navštívit můžete jak malá přímořská městečka, tak i větší města s řadou historických památek a turistických zajímavostí. Například mezi hlavní památky v Zadaru patří kostel svatého Donáta a katedrála svaté Anastázie. Odpočinout si můžete u Mořských varhan, které nádherně rozehrávají mořské vlny. Kousek od této moderní ikony města najdete i instalaci Pozdrav slunci, kde můžete po setmění pozorovat různobarevná světla vyzařující z kruhu o průměru 22 metrů.

Řadu kulturních památek najdete i ve Splitu, největším přímořském městě v Chorvatsku. Nejznámější památkou je Diokleciánův palác a jeho nejbližší okolí. V historickém centru vás nadchnou zejména klikaté uličky a náměstíčka. Od davu turistů si můžete odpočinout procházkou na kopec Marjan, ze kterého máte krásný výhled na město i pobřeží.

Na jihu Dalmácie stojí za návštěvu Dubrovnik. Jedná se přístavní město na úpatí vápencového pohoří. Historické jádro města obklopuje mohutné opevnění a procházka centrem města vás zaručeně nadchne. Mezi známé památky patří například renesanční kostel svatého Spasitele, palác Sponza či barokní chrám svatého Blažeje. Zajímavým místem je také Gundulićovo náměstí, kde se dopoledne konají trhy a odpoledne funguje jako kavárna. Chorvatsko je velmi bezpečnou zemí a pozor by si měli dávat turisté jen na kapesní krádeže. Pro všechny případy se vyplatí mít sjednáno cestovní pojištění. V letních měsících jsou hojně navštěvované také chorvatské národní parky. Za návštěvu rozhodně stojí Plitvická jezera a národní parky Krka, Paklenica či Kornati.

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti do 15 let věku musí mít vlastní cestovní doklad.
Vízum Ne
Telefonní předvolba +385 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 194
Policie 192
Hasiči 193
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h
Rychlostní silnice 110 km/h
Mimo obec 90 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano - mýtné se platí podle délky použitého úseku dálnice 

 

Sjednat cestovní pojištění online

 Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému