Cestovní pojištění do Egypta | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Cestovní pojištění do Egypta

Egypt (oficiální název země je Egyptská arabská republika) leží v severovýchodní Africe a malou částí zasahuje také do Asie. Sousedními státy jsou Libye, Súdán a Izrael. Země má přístup ke dvěma mořím – ze severu břehy Egypta omývá Středozemní moře, z výhodu Rudé moře. Turisté navštěvují především přímořská letoviska, která poskytují velmi teplé moře a slunné dny až do poloviny listopadu. Čeští občané se musí při vstupu do země prokázat cestovním pasem, který musí být platný ještě minimálně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Před odjezdem by si měli všichni čeští turisté uzavřít cestovní pojištění do Egypta.

 

Teplé moře si užijete i na konci října

Oproti dovolené u moře v Chorvatsku, Itálii, Španělku nebo třeba ve Francii je potřeba v Egyptě počítat v období letních prázdnin s velmi vysokými teplotami. Mezi často navštěvovaná letoviska patří například Sharm El Sheikh, Hurghada nebo Marsa Alam. Egypt leží v subtropickém pásmu a teploty ve stínu se v červenci a srpnu běžně pohybují okolo 40 °C. Vysoké teploty mohou špatně snášet senioři, menší děti, kardiaci a obecně lidé v horším zdravotním stavu. Kdo si chce prodloužit léto, může Egypt navštívit i na konci října, kdy se teploty pohybují do 30 °C a moře je stále příjemně vyhřáté.

Egypt nabízí i řadu světově proslulých památek. Častým cílem turistů je například Údolí králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů, pyramidy a Velká sfinga v Gíze, chrámy v Karnaku a Abu Simbel nebo památky v Káhiře. Pro poznávací pobyty jsou ideální zimní měsíce. Ať už se rozhodnete pro dovolenou u moře nebo pobytový zájezd, nezapomeňte si před odjezdem uzavřít cestovní pojištění. Pokud nechcete navštěvovat kamennou pobočku pojišťovny, sjednejte si cestovní pojištění online.

Myslete na vlastní bezpečnost a zdraví

Aktuální bezpečnostní situaci v Egyptě a doporučení na cestu můžete sledovat na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Turistům cestujícím do rudomořských a středomořských letovisek se nedoporučuje navštěvovat pláže mimo hotelový resort. Nebezpečné mohou být především veřejné pláže. Určitě byste také neměli podnikat individuální výlety do okolí. Pokud nechcete strávit celou dovolenou u hotelu, využijte některý z oficiálních výletů organizovaných turistickými kancelářemi. Na cestě se vždy řiďte pokyny delegátů cestovní kanceláře.

V Egyptě se také vyhněte používání dronů a jiných na dálku řízených bezpilotních letounů. Jejich provoz podléhá povolení egyptských úřadů a porušení této povinnosti je považováno za protizákonné. Vyhněte se také fotografování policejních, vojenských nebo vládních budov a objektů.

Při pobytu v Egyptě nejsou výjimkou nepříjemné zdravotní problémy. Evropané nejsou zvyklí na tropické teploty, proto si musí dávat pozor na délku pobytu na přímém slunci. Nutností jsou opalovací krémy s vysokým UV faktorem, kvalitní sluneční brýle, slunečník a pokrývka hlavy. Poměrně časté jsou také zažívací problémy po konzumaci syrové zeleniny a nebalené vody. Pro případ nutného lékařského ošetření se vyplatí mít sjednáno cestovní pojištění do Egypta.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném odjezdu ze země.
Vízum Ano (kromě sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba při pobytu do 14 dní)
Telefonní předvolba +20 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun +1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 123
Policie 122 (126 – turistická policie)
Hasiči 125 (v Káhiře), 180 (v Alexandrii)
Doprava letadlem
Doba letu z ČR cca 4 hodiny 
Mezinárodní letiště Hurghada, Marsa Alam, El-Aríš, Káhira, Šarm aš-Šajch, Taba

Sjednat cestovní pojištění online

 Máte dotaz? Kontaktujte nás