Cestovní pojištění do Francie | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Francie

Francie je zemí vína, sýrů, baget, kruhových objezdů i módy. Na své si zde určitě přijdou jak příznivci památek, tak i milovníci dlouhých písečných pláží a azurového moře. V zimních měsících jsou oblíbeným cílem českých turistů i francouzské Alpy. Ke vstupu a pobytu ve Francii si čeští občané vystačí s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Vlastní cestovní doklad musí mít i děti. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do Francie.

Lyžování a relaxace na jednom místě

Francie je stejně jako Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Slovinsko, Lichtenštejnsko a Německo alpskou zemí. Má však jedno nej – do výšky 4 810 metrů se zde tyčí nejvyšší vrchol Alp i Evropy Mont Blanc. Francouzská lyžařská střediska jsou oblíbená zejména pro svoji dobrou vybavenost, vysokou úroveň poskytovaných služeb, slunečné počasí a dostatek přírodního sněhu. Naopak nevýhodou je delší doba jízdy z České republiky. Mezi známá lyžařská centra patří například Chamonix, které nabízí výborné podmínky pro jízdu ve volném terénu. Když si budete vybírat cestovní pojištění online, nezapomeňte si přečíst pojistné podmínky a seznam výluk. Vybrané rizikovější zimní sportovní aktivity vyžadují připojištění a vyloženě nebezpečné činnosti si nelze pojistit. Kromě Alp můžete na jihozápadě Francie navštívit také Pyreneje. Zdejší lyžařská střediska nabízí kromě lyžování i příležitosti k relaxaci. Například lázeňské městečko Ax-les-Thermes najdete nedaleko lyžařského střediska Ax 3 Domaines.

Památky i úžasné pláže

Jaro a podzim jsou tím nejlepším obdobím pro návštěvu Paříže. Navštívit můžete například Eiffelovu věž, muzeum Louvre, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Coeur nebo galerii moderního umění Centre Georges Pompidou. Odpočinout si můžete v některém z mnoha městských parků, které s oblibou navštěvují místní i turisté. Pokud budete chtít poznat co nejvíce památek a míst, vyplatí se strávit v Paříži minimálně týden. Francie je bezpečnou zemí, ale v případě návštěvy památek a dalších turisty vyhledávaných míst je potřeba počítat s bezpečnostními kontrolami. Pozor si také dávejte na osobní věci. Stejně jako v jiných velkoměstech i ve Francii se setkáte s kapsáři. Vaše cestovní pojištění do Francie by proto mělo obsahovat i pojištění osobních věcí proti krádeži.

V letní sezóně většina lidí touží po dovolené u moře. Nejhezčí pláže nabízí Azurové pobřeží. Užívat si zde můžete dlouhé písčité i oblázkové pláže a překrásné azurové moře. Za návštěvu stojí i hvězdné Cannes, známé Saint-Tropez nebo okouzlující Nice.

Francouzština je ve Francii oficiálním jazykem a místní obyvatelé jsou na svůj jazyk náležitě hrdí. Někdy se můžete dostat do situace, že s vámi Francouz nebude chtít mluvit anglicky, přestože se anglicky velmi dobře domluví. Před cestou se tedy rozhodně vyplatí naučit alespoň základní slovíčka a několik nezbytných frází. 

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +33 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 15
Policie 17
Hasiči 18
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h (za mokra 110 km/h)
Mimo obec 80 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás