Cestovní pojištění do Itálie | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Cestovní pojištění do Itálie

Když se řekne Itálie, většině lidí se vybaví těstoviny, pizza, víno, živá gestikulace místních obyvatel nebo zasněžené sjezdovky a dlouhé písečné pláže. Itálie stojí zkrátka za návštěvu jak v létě, tak i v zimě. Čeští občané budou na cestu do této země potřebovat platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro jeho držitele, nikoliv pro dítě v něm zapsané. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní doklad. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do Itálie.

Kvalitní sjezdovky a oblíbené bombardino

Na severu je Itálie oddělena Alpami od Francie, Švýcarska, Rakouska a Slovinska. V zimních měsících patří italská alpská střediska mezi vyhledávané cíle českých lyžařů. Italské Alpy jsou proslulé mimořádně slunečným počasím, kvalitně vybavenými lyžařskými centry, upravovanými sjezdovkami a příjemnou rodinnou atmosférou. Češi nejčastěji míří do středisek Val di Fiemme, Aprica a Livigno.

Pokud jedete do Itálie lyžovat s dětmi do 14 let, rozhodně vám ve výbavě nesmí chybět lyžařská přilba. Do této věkové hranice totiž její nošení nařizuje přímo italská legislativa – v případě porušení zákona zaplatíte pokutu 200 eur. Každý zodpovědný lyžař ovšem používá helmu vždy a bez ohledu na věk. Na sjezdovkách je také samozřejmostí dodržovat pravidla Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

Při lyžování je vyšší riziko zranění, můžete také vlastní neopatrností zranit jiného lyžaře na sjezdovce, poškodit mu sportovní výbavu nebo přijít o zavazadla v zaparkovaném automobilu. To jsou jen některé z důvodů, proč si ještě před odjezdem sjednat cestovní pojištění online. Než si vyberete cestovní pojištění na hory, zajímejte se o rozsah pojištění, výši limitů pojistného plnění a u rizikovějších sportovních aktivit nezapomeňte na odpovídající připojištění.

Ve městech si dávejte pozor na kapsáře

V hlavní letní sezóně Češi rádi navštěvují zejména přímořská střediska, zajímavé jsou také dva italské ostrovy – Sicílie a Sardinie. Na jaře a na podzim, kdy jsou příjemné slunečné dny a snesitelné venkovní teploty, se vyplatí navštívit některé z velkých měst, třeba Řím, Florencii, Miláno, Benátky, Neapol, Veronu či město se šikmou věží Pisu. Ve vnitrozemí najdete i dva samostatné městské státy, a to Vatikán a San Marino. I když je bezpečnostní situace v Itálii velmi dobrá, stejně tak jako v ostatních jihoevropských zemích, pozor si dávejte na své osobní věci. Zejména turisty často navštěvovaná místa jsou rájem místních kapsářů. Setkat se s nimi můžete nejen při prohlídce památek, v dopravních prostředcích, na náměstích, ale také na veřejných plážích. Pro všechny případy je dobré mít do Itálie sjednáno cestovní pojištění.

Oficiálním jazykem je italština, ale v turisticky atraktivních lokalitách se většinou bez problému domluvíte anglicky a německy. Před cestou ovšem neuškodí naučit se alespoň základní slovíčka a několik nezbytných frází. 

 

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +39 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 118
Policie 113
Hasiči 115
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h (za mokra 110 km/h)
Rychlostní silnice 100 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás