Cestovní pojištění k moři | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Cestovní pojištění k moři

Na dovolenou k moři je dobré se dopředu připravit. Pokud nechcete na nic důležitého zapomenout, postupujte při balení kufrů podle podrobného seznamu. Když budete takový seznam sestavovat poprvé, určitě do něj přidejte také úkoly, které je potřeba před cestou splnit, hlavně by neměla chybět položka sjednat cestovní pojištění k moři. Před odjezdem jen stačí seznam vytáhnout a odškrtávat bod po bodu.

 

Cestování k moři s dětmi je mnohem náročnější, než když jedete do zahraničí jen s partnerkou nebo přáteli. Rodiče musí dopředu přemýšlet nejen o tom, co přibalit na cestu, ale také zvážit všechny nepředvídatelné situace.

Jedete k moři s miminkem? Vyhněte se hlavní sezóně

Nejvíce lidí vyráží na dovolenou k moři v období letních prázdnin. Pokud jste si letos naplánovali cestu s miminkem, raději si zamluvte termín v červnu nebo září. Teploty jsou oproti hlavní sezóně snesitelnější a navíc se nemusíte obávat přeplněných pláží. Většina lékařů cestu s velmi malými dětmi k moři nedoporučuje, jedním z důvodů jsou právě vysoké teploty, které hůře snáší.

Kdo si ovšem ani letos nechce nechat ujít mořský vzduch, měl by děti chránit před přímými slunečními paprsky. Nezapomeňte tedy na cestu přibalit dostatek prodyšného oblečení, ideálně světlé barvy, slunečník, čepici, sluneční brýle a krémy s nejvyšším ochranným faktorem. S dětmi do jednoho roku věku choďte k vodě v dopoledních a odpoledních hodinách, ležte ve stínu a chraňte je před sluncem.

Už při výběru dovolené si spolu s cestovním pojištěním k moři sjednejte pojištění storna. Není výjimkou, že dítě náhle onemocní. Potom vám nezbude nic jiného, než plánovanou cestu zrušit. Pár dní před odjezdem se výše stornopoplatků většinou rovná zaplacené ceně zájezdu nebo ubytování. Z tohoto pohledu je pojištění storna cesty k moři rozumnou volbou.

 

Malí rošťáci jsou k nezastavení

Kdo už jel někdy s dětmi na dovolenou k moři, určitě potvrdí, že v novém prostředí jsou k nezastavení. Přes den si hrají na schovávanou, běhají kolem bazénu, bojují s vodními pistolemi a žádná ze skluzavek nebo prolézaček jim neunikne. V zápalu hry si může dítě v mžiku vyvrtnout kotník, zlomit končetinu nebo se jinak zranit. V těchto nepříjemných situacích oceníte v balíčku cestovního pojištění k moři úrazové pojištění. Toto pojištění kryje trvalé následky úrazem i případnou smrt úrazem. Základem každého cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které kryje například výdaje spojené s ošetřením ve zdravotnickém zařízení, výdaje spojené s hospitalizací, potřebné převozy, náklady na dopravu a ubytování doprovázejících osob a náklady na repatriaci.

 

Děti občas něco rozbijí

Děti se mohou v zápalu hry nejen zranit, ale také způsobit někomu jinému škodu na majetku nebo zdraví. Příkladem majetkové škody může být rozbitá váza na recepci hotelu nebo okno v jídelně. Bez pojištění odpovědnosti za škodu můžete vytáhnout z vlastní kapsy i několik tisíc korun. S mnohem vyšší částkou počítejte v případě škody na zdraví. Může se jednat o statisíce až miliony korun. Pokud si v rámci balíčku cestovního pojištění k moři sjednáte pojištění odpovědnosti za škodu, postará se o náhradu škody pojišťovna.

 

Asistenční služba pomůže v nesnázích

Užitečnou součástí cestovního pojištění k moři jsou asistenční služby. Pomoc na telefonu oceníte například v situaci, kdy potřebujete získat turistické informace nebo vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení, kde není nutná přímá platby za ošetření. Asistenční služba vám pomůže také v situaci, kdy potřebujete tlumočení při komunikaci s lékaři a dalšími pracovníky nemocnice. Lidé z asistenční služby vám pomohou 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Máte dotaz? Kontaktujte nás