Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění na Kapverdy

Kapverdské ostrovy leží v Atlantském oceánu jižně od Afriky a patří mezi vyhledávané exotické destinace. Kapverdy jsou státem, který dohromady zahrnuje deset ostrovů. Turisté na ostrovech oceňují především teplé počasí v průběhu celého roku, průzračný oceán a nádherné dlouhé pláže se světlým pískem. Přímý let Prahy na Kapverdy zabere přibližně 6,5 hodiny. Čeští turisté potřebují ke vstupu do země platný cestovní pas. Současně je vyžadována úhrada letištní bezpečnostní taxy ve výši 3 400 kapverdských escudů (v přepočtu na přibližně 800 korun). Děti do 15 let musí mít vlastní cestovní doklad. Cestovní pas musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu ze země. Od 1. ledna 2019 přistoupily Kapverdy ke zrušení vízové povinnosti pro občany ze zemí Evropské unie při cestách s pobytem do 30 dní. Čeští občané by si měli před odjezdem sjednat cestovní pojištění na Kapverdy.

Kdy vyrazit na Kapverdy?

Na Kapverdy mohou čeští turisté vyrazit v průběhu celého roku. Ostrovy leží v oblasti s tropickým podnebím a teploty neklesají pod 20 °C. Mezi nejchladnější měsíce patří leden a únor, kdy se ovšem průměrná teplota vzduchu pohybuje stále okolo příjemných 22 °C. Období dešťů je zde přibližně od konce července do začátku října. Deště na ostrovech bývají sice vydatnější, ale na druhou stranu obvykle netrvají déle než hodinu nebo dvě. Jakmile déšť ustane, opět vysvitne slunce. Kdo má rád hodně slunce a velmi teplé moře, měl by na Kapverdy vyrazit v období od konce září do prosince, kdy se průměrné denní teploty pohybují okolo 28 °C a podobnou teplotu má i oceán. Na ostrovech je potřeba počítat se silnějším větrem. I na Kapverdách vás mohou zastihnout nečekané zdravotní komplikace či úrazy. Pro tyto případy si před odletem sjednejte cestovní pojištění online.

Kapverdy nabízejí krásné dlouhé pláže a průzračné moře

Kapverdy jsou ideální destinací pro odpočinek. Na své si zde přijdou jak páry v každém věku, tak i rodiny s dětmi. Na plážích leží jemný bílý písek a břehy omývá tyrkysové moře. Kapverdy jsou také ideálním místem pro milovníky potápění. Pod vodní hladinou najdete nejrůznější barevné ryby, želvy a zajímavé korály. Setkáte se zde také s velrybami a některými druhy žraloků. Zajímavostí jsou i vrahy lodí, které v blízkosti pobřeží ztroskotaly. Bohatá je i nabídka nejrůznějších vodních sportů. Díky větru je oblíbený například windsurfing.

Z Kapverdských ostrovů je hojně navštěvovaný například ostrov Sal. Nejvíce turistů míří na pláže u městečka Santa Maria. Kromě osmikilometrové písečné pláže jsou zde k dispozici restaurace, bary, množství menších obchůdků se suvenýry až po větší supermarkety. Využít můžete i pestrou nabídku vodních sportů a výletů.

Dalším zajímavým místem je největší ostrov Santiago. Nejlepší zdejší pláží je Tarrafal. Komu by scházel ruch velkoměsta, může zamířit do hlavního města Praia. K vidění tu je několik historických památek nebo menší trh. Za návštěvu stojí i historické město Cidade Velha, které je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Velmi dlouhé pláže najdete na ostrově Boa Vista. Toto místo ocení především turisté, kteří mají rádi klid. Na ostrově je jen velmi málo hotelů. Za nejkrásnější pláž bývá označována Santa Monica. Kapverdské ostrovy nabízejí i mnoho dalších zajímavých míst.

Kapverdské ostrovy jsou pro zahraniční turisty bezpečnou destinací. Lékařská péče je zde ve srovnání s vyspělými zeměmi na nižší úrovni. Na cestu by si měli čeští turisté určitě přibalit do kufru alespoň základní léky, několik náplastí, obvaz, dezinfekci a opalovací krém s vysokým UV faktorem. Samozřejmostí by mělo být cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný ještě minimálně šest měsíců po plánovaném návratu do České republiky.
Vízum Ne (při pobytu do 30 dní)
Telefonní předvolba +238 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun -3 hodiny (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Nemocnice 130
Policie 132
Hasiči 131
Doprava letadlem
Doba letu z ČR cca 6,5 hodiny z Prahy

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému