Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění Maledivy

Maledivy (oficiálně Maledivská republika) je ostrovní stát na jihu Asie, který leží v Indickém oceánu. V celé zemi čítající více než tisíc ostrovů žije pouze 350 tisíc obyvatel. Maledivy jsou samostatným státem – prezidentskou republikou – teprve od července 1965, kdy přestaly podléhat Velké Británii. Země je oblíbenou destinací všech turistů světa, kteří míří na letní dovolenou za exotikou a čistým mořem. Přesně tohle totiž známé souostroví nabízí. Pokud hledáte netradiční destinaci a netradiční dobu dovolené, jsou Maledivy velmi zajímavou volbou. Nabízejí totiž díky tropickému podnebí teploty přes 30 °C po celý rok. Nejvyšší teploty jsou od února do dubna. Než se na toto půvabné souostroví vydáte trávit Vánoce nebo Silvestr, vyřiďte si cestovní pojištění na Maledivy.

Maledivy cestovní pojištění

Tropický ráj na každém kroku

Maledivy jsou proslulé nádherným tropickým podnebím, čistým mořem a příjemně vyhřátými písčitými plážemi. Nabízejí dostatek exotiky a odpočinku pro turisty z celého světa. Za celý rok navštíví Maledivy přes milion turistů. Proto je dobré vyhnout se hlavní maledivské sezóně v zimních a jarních měsících. Na druhou stranu souostroví nabízí skvělou možnost dovolené u moře v době, kdy je v České republice v plné síle zima.

Maledivy jsou svou povahou spíše odpočinkovou destinací, kde ale můžete zažít spousty zajímavostí zdánlivě jen tak mimochodem. Určitě byste neměli minout rybí trh v hlavním městě Male. Budete potřebovat silný žaludek nebo pevnou vůli ignorovat typický pach rybiny. Za to se vám ale dostane nezapomenutelný pohled na rozmanitost oceánu v podobě stovek druhů ryb a dalších mořských živočichů, které rybáři mistrnými pohyby bleskově chystají k prodeji a následné konzumaci.

Pokud máte raději adrenalin a vzrušení, vrhněte se na vyjížďku na vodním skútru nebo se rovnou ponořte pod hladinu indického oceánu a žasněte nad nádherou korálových atolů. V každém případě tyto aktivity nedoporučujeme začátečníkům bez profesionálního dohledu a patřičných instrukcí.

Z památek si nenechte ujít hlavní město Male, kde najdete mešitu Hulhumale, Grand Friday Mosque (bílou nebo též páteční mešitu), památník tsunami nebo Sinamalský most. Než se na tyto skvosty přijdete podívat osobně, nezapomeňte se pojistit. Nejpohodlnější je sjednat cestovní pojištění online.

Chraňte v tropickém ráji své zdraví

Před cestou na Maledivy je dobré projít lékařskou prohlídkou. I když vám pravděpodobně řekne, že jste zdraví, vyplatí se to. Přímo na ostrovech je totiž lékařská pomoc o něco méně na dosah. U běžných problémů, které vás neohrozí na životě, byste na doktora mohli čekat nepříjemně dlouho. Proto raději vsaďte na prohlídku před odletem doma.

Na Maledivách se doporučuje očkování proti žluté zimnici. Pokud se na souostroví chystáte s mezizastávkou v zemi, kde tato nemoc bývá častá, budou po vás maledivští celníci chtít očkování tak jako tak. Proto si raději očkování vyřiďte. A hlavně nezapomeňte vyřídit si cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný ještě minimálně šest měsíců po plánovaném opuštění země.
Vízum Ne
Telefonní předvolba +960. Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun +4 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 102
Hasiči 118
Doprava letadlem
Doba letu z ČR přibližně 13 hodin při přestupu v Dubaji

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému