Cestovní pojištění Mauricius | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění Mauricius

Oficiální název pro Mauricius je Mauricijská republika. Jedná se o ostrov v Indickém oceánu u jihovýchodního pobřeží Afriky, vzdálený přibližně 900 kilometrů od Madagaskaru. Mauricius je demokratická země s vyspělým hospodářstvím a silnou ekonomikou, která je nejrozvinutější v rámci afrického regionu. Ostrov je vyhledávaným cílem turistů z celého světa a patří mezi nejbezpečnější a nejklidnější země. Týdenní dovolená pro jednu osobu vyjde přibližně na 40 tisíc korun. Pro vstup do země je nutný platný cestovní pas. Před odjezdem se vyplatí sjednat cestovní pojištění na Mauricius.

Mauricius cestovní pojištění

Příjemné teploty po celý rok

Mauricius má příjemné tropické klima s celoročními teplotami mezi 22 a 28 °C. Evropané se musí připravit především na vyšší vlhkost vzduchu a osvěžující častější několikaminutové dešťové přeháňky během dne. Léto je na ostrově od listopadu do dubna, kdy jej také navštíví nejvíce turistů. V těchto měsících si můžete užívat slunečné dny a moře vyhřáté na 27 až 28 °C. Zima je na ostrově od května do října, chladné dny ale rozhodně nečekejte. Venkovní teploty se totiž i v tomto období pohybují mezi příjemnými 23 a 25 ​​°C.

Ostrov nabízí 150 km bílých písčitých pláží, které jsou před otevřeným oceánem chráněny největším korálovým útesem na světě. Dokonalý odpočinek poskytují především menší hotelové resorty, kde se rozhodně nebudete tísnit se stovkami dalších turistů. Hotely jsou čisté, velmi dobře vybavené a na pokojích je běžně k dispozici klimatizace i připojení k internetu. Ve většině hotelů budete mít k dispozici i adaptér do zásuvky. Elektrické zásuvky jsou totiž často britského typu. Na vysoké úrovni je také hotelový servis. Po celou dobu pobytu se o vás bude starat velmi vstřícný personál. Dovolenou na ostrově si můžete zpříjemnit i potápěním nebo šnorchlováním v křišťálově čisté vodě. Pozor si dávejte na  ostré korálové útesy, o které se můžete snadno poranit. Pro tyto případy si sjednejte cestovní pojištění online.

Místo pro romantickou svatbu

Mauricius patří mezi oblíbené svatební destinace. Svatební obřady se velmi často konají přímo na pláži, romantické jsou zejména odpoledne nebo při západu slunce. Svatební místo vám zajistí a připraví personál hotelu a místní oddávající za vámi dorazí ve smluvenou hodinu přímo do hotelu. Pokud si vyberete Mauricius jako místo vaší svatby, vyplatí se přenechat vyřízení potřebných svatebních formalit na specializované cestovní agentuře. V Česku jich najdete hned několik a nemusíte se obávat žádných komplikací. Delegát s vámi vyřídí všechny potřebné formality na místě. Při splnění všech formalních náležitostí je uzavření manželství právně platné i v České republice.

Hlavní město Port Louis

Během pobytu na ostrově si rozhodně vyčleňte čas na výlet do hlavního města Port Louise. V tomto moderním městě najdete vše od restaurací přes kavárny, obchody, úřady, nemocnice až po muzeum s vystavenou poštovní známkou Modrý mauricius. Je zde vidět, že země byla dlouhou dobu pod nadvládou holandskou, francouzskou a anglickou. Nezávislost byla vyhlášena teprve v roce 1968 a od roku 1992 je Mauricius republikou. Úředním jazykem je angličtina a s místními se domluvíte také francouzsky. Mauricius je multietnickým a multináboženským ostrovem, přičemž nejrozšířenější jsou hinduismus a křesťanství. Veřejná doprava na ostrově je naprosto bez problému. Pokud si půjčíte auto, připravte se na to, že se jezdí vlevo. Kdo si na řízení netroufá, může si pronajmout taxík na celý den. Při větším počtu lidí je tato varianta pohodlnější a cenově výhodnější než samostatný pronájem auta. 

Za lékařskou péči si zaplatíte

Lékařská péče na ostrově je na velmi slušné úrovni. Hotelové resorty obvykle mají vlastní lékaře, kteří pomohou s běžnými zdravotními obtížemi. Čeští turisté by se měli odpovídajícím způsobem chránit před sluncem a dodržovat pitný režim. Místní vlhký vzduch a vítr může potlačovat pocit žízně a hrozí přehřátí organismu. I když je voda z kohoutku pitná, používejte pro jistotu vodu balenou. Před cestou se nevyžaduje žádné speciální očkování, ale doporučeno je očkování proti tetanu, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. Česká republika nemá s Mauricijskou republikou uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné lékařské péče, proto si před cestou sjednejte cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Platný cestovní pas
Vízum Ne (při pobytu maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období od prvního vstupu na Mauricius)
Telefonní předvolba +230. Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun +2 v létě, +3 v zimě (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 999 nebo 112
Policie 208 1212 (213 1740 / 210 3894 pro turisty)
Hasiči 115
Doprava letadlem
Doba letu z ČR přibližně 13 hodin s jedním přestupem

Sjednat cestovní pojištění online

 Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému