Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění Mexiko

Mexiko (oficiálně Spojené státy mexické) je federativní republika, která se rozkládá jižně od Spojených států amerických. I když geograficky patří k Severní Americe, často bývá Mexiko považováno za stát Střední Ameriky. Federaci tvoří celkem 31 zemí. Úředním jazykem v celém Mexiku je španělština. Dominantním náboženstvím je křesťanství, které v zemi vyznává 95 % obyvatel. Mexiko nabízí turistům nejrůznější turistické i historické bohatství. Než se do této země vydáte, vyřiďte si cestovní pojištění do Mexika.

Z hlediska rozlohy je Mexiko 13. největší zemí na světě. Na severu sousedí s již zmíněnými Spojenými státy americkými a na jihu s Guatemalou a Belize. Kromě pevninské části náleží Mexiku také několik ostrovů v Tichém oceánu a pár ostrovů a ostrůvků také na východě – v Mexickém zálivu nebo Karibském moři.

Hlavní město nabízí řadu významných památek

V Mexiku je toho k vidění opravdu hodně a je pravda, že by vám na poznání všech zajímavostí nemuselo stačit ani deset návštěv. Ale přesto máme několik tipů na to nejlepší, co byste určitě neměli minout. Začít můžete hned hlavním městem Ciudad de Mexico. Bezmála dvacetimilionová metropole nabízí bezpočet kulturních památek i zážitků. Za všechny můžeme zmínit například hlavní náměstí Plaza de la Constitución (Zócalo). Kromě toho, že jde o jedno z největších náměstí na světě, nabízí k prohlédnutí úchvatnou katedrálu Catedral Metropolitana i prezidentský palác Palacio Nacional.

Národní park Palenque

Příznivci historie i architektury určitě ocení dvě historická centra měst Oaxaca a Puebla. Obě zdobí seznam UNESCO a najdete tam zajímavé kostely, katedrály, náměstí i další perly španělské koloniální architektury. Na seznamu UNESCO je také Národní park Palenque. Ten je skutečnou pokladnicí mayské kultury. Určitě na tomto místě budete dlouho obdivovat četné chrámy a palácové budovy. Navíc nedaleko leží proslulé vodopády Aqua Azul a Misol Ha.

Za návštěvu určitě stojí i pozůstatky mayského města Chichén Itzá. Město rovněž najdete na seznamu památek UNESCO. Hlavní pýchou lokality je pyramidový komplex. Ten zde stál už od 4. století našeho letopočtu. Uvidíte zde ale také například Chrám válečníků, Observatoř nebo dvě posvátné mayské studny.

Fascinující skalní malby

Další mexickou pokladnicí historie, která právem figuruje na seznamu UNESCO, jsou skalní malby v Sierra de San Francisco. Malby vznikly už před naším letopočtem, ale přesto jsou velmi zachovalé a najdete na nich pestrou škálu vyobrazení lidí, zvířat, zbraní, ale i abstraktní výjevy ze života tehdejšího obyvatelstva země. Ať už vás Mexiko zláká čímkoliv, Určitě se před cestou pojistěte. Nejjednodušší je sjednat si cestovní pojištění online.

Nepodceňujte ochranu zdraví

Mexiko patří svou kvalitou lékařské péče spíše k lepším zemím světa. Přesto ale můžete nepříjemně narazit zejména na to, že vás prakticky jakýkoliv lékařský zákrok vyjde poměrně draho. Nejlepší variantou, jak tomu předejít, je zjistit si před cestou smluvní partnery vaší pojišťovny. Budete mít jistotu proplacení případných nákladů. Samozřejmě máte právo na základní ošetření i bez připojištění, ale to mnohdy nemusí stačit. Proto vsaďte na jistotu a vyřiďte si cestovního pojištění do Mexika.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po vstupu do země. Musíte mít také dostatek finančních prostředků na nákup letenky zpět do České republiky nebo přímo zakoupenou letenku.
Vízum Ne (pokud nepřijíždíte do země pracovat)
Telefonní předvolba +52. Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun -6 až -9 hodin (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 065 (066)
Policie 060
Hasiči 068
Doprava letadlem
Doba letu z ČR minimálně 13 hodin (linka z Prahy do Mexico City s mezipřistáním)
Mezinárodní letiště například Mexico City, Cancún, Guadalajara, Monterrey

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému