Cestovní pojištění do Rakouska | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko je oblíbeným cílem českých turistů v zimní i letní sezóně. Jedná se o velmi bezpečnou zemi ve střední Evropě, která je součástí schengenského prostoru a eurozóny. Jako cestovní doklad do této země postačí českým občanům platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro jeho držitele, nikoliv pro dítě v něm zapsané. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní doklad. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do Rakouska.

Hory, zámky i města

V Rakousku se rozhodně nebudete nudit. Pokud se rádi proplétáte uličkami měst, určitě navštivte hlavní město Vídeň, Salzburg nebo Štýrský Hradec. Kdo dává přednost historii, přijde si na své při prohlídce zdejších zámků, hradů, kostelů a klášterů. Lyžaři, cyklisté i zdatní turisté si nejvíce užijí v Alpách. Mezi největší rakouské ski areály patří například Ski Arlberg, SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis nebo Kitzbühel. Na cestovním pojištění by neměli šetřit především aktivní sportovci. Než se rozhodnete vybrat cestovní pojištění online, sledujte rozsah pojištění a výši limitů pojistného plnění. U rizikovějších sportů se většinou neobejdete bez připojištění.

 

Při cestě autem nezapomeňte na zelenou kartu

Do Rakouska se pohodlně dopravíte vlastním autem. Dopravní předpisy jsou stejné jako v České republice. V Rakousku je rozsáhlá a velmi kvalitní dálniční síť. Využití dálnice je zpoplatněno, proto si před odjezdem nezapomeňte zakoupit dálniční kupón a nalepit ho na čelní sklo vašeho automobilu. V roce 2018 zaplatíte u vozidel do 3,5 tuny za desetidenní dálniční kupón 9 EUR, za dvouměsíční 26,20 EUR a roční 87,30 EUR. Dálniční kupóny pořídíte na vybraných čerpacích stanicích, na hraničních přechodech nebo na pobočkách ÚAMK. Pokud cestujete autem, sjednejte si cestovní pojištění s pojištěním zavazadel.

 

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +43 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 141 nebo 144
Policie 133
Hasiči 122
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h
Rychlostní silnice 100 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás