Cestovní pojištění Slovensko | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění na Slovensko

Slovensko je mezi českými turisty velmi oblíbené. Jde o velmi bezpečnou zemi ve střední Evropě, kde se navíc bez problémů domluvíte česky. K návštěvě Slovenské republiky vám bude stačit jako cestovní doklad platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Vlastní cestovní doklady musí mít také děti. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění na Slovensko. Na začátku roku 2009 se Slovensko zařadilo mezi země eurozóny a slovenská koruna byla nahrazena eurem.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Slovensku, máte při výběru aktivit poměrně širokou škálu možností. Navštívit můžete například Vysoké nebo Nízké Tatry, Velkou a Malou Fatru, Slovenský ráj, řadu jeskyň, termálních lázní, hradů a zámků.

Na horách si užijete nejen v zimě

V zimě mohou čeští lyžaři navštívit některé ze slovenských lyžařských středisek. Mezi jedno z nejlepších patří Jasná v Nízkých Tatrách, které se svojí kvalitou vyrovná těm alpským. Sjezdové tratě jsou zde vhodné pro lyžaře všech věkových kategorií a úrovní. Využít můžete také řadu freeridových oblastí, snowpark nebo skiline arénu. Obávat se nemusíte ani nedostatku sněhu – středisko je totiž vybaveno moderním a výkonným zasněžovacím systémem. Dalším oblíbeným střediskem je Tatranská Lomnice ve Vysokých Tatrách. Zde najdete nejdelší slovenskou sjezdovku. Nezapomeňte, že na úhradu případného zásahu horské služby vám nebude stačit kartička české zdravotní pojišťovny, proto si sjednejte cestovní pojištění online.

Letní měsíce jsou ideální pro pěší turistiku v horách. Vyhledávaným cílem českých turistů jsou nenáročné horské trasy ve Vysokých Tatrách, třeba ta ze Štrbského Plesa na Popradské. Děti určitě ocení projížďku populární zubačkou. Za příznivého počasí se také můžete nechat vyvézt lanovkou na Lomnických štít, druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater. Na své si ve Vysokých Tatrách přijdou i náročnější turisté, kteří se mohou vydat pěšky po značené trase na Rysy nebo Kriváň. Kdo se rozhodne zdolat nejvyšší horu Slovenska Gerlachovský štít, musí si najmout horského vůdce a být ve výborné fyzické kondici.

Slovenský ráj, termální lázně, hrady a zámky

Národní park Slovenský ráj vás nadchne zejména hlubokými a strmými soutěskami. Mezi ty nejznámější paří Veľký Kyseľ, Veľký Sokol či Suchá Belá. Připravte se na procházku po umělých lávkách a žebřících, pod kterými teče divoká řeka a lemují je četné vodopády.

Kdo dává přednost odpočinku, může navštívit například největší termální lázně Bešeňová. Tyto lázně jsou na dohled Vysokých a Nízkých Tater. Místní bazény jsou sycené geotermální vodou, která dosahuje teploty od 24 až do 39 °C. Mezi další známá lázeňská města patří Piešťany, Trenčianské Teplice, Dudince, Bojnice, Turčianské Teplice nebo Rajecké Teplice.

Slovensko nabízí i řadu historických památek. Například Bojnický zámek je jedním z nejkrásnějších v Evropě a je vzdálen jen tři hodiny jízdy od Brna. Za návštěvu určitě stojí i Oravský hrad, Bratislavský hrad nebo Spišský hrad. Ať už se strávíte dovolenou aktivně nebo pasivně, vždy se vyplatí mít sjednáno cestovní pojištění na Slovensko. 

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +421 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 155
Policie 158
Hasiči 150
Integrovaný záchranný systém 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h
Mimo obec 90 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému