Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko, oficiálně Španělské království, je evropský stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě sousedí s Portugalskem a na severovýchodě s Andorrou a Francií. Na jihu se Španělskem sousedí Gibraltar. Španělsku patří vedle populárních Kanárských a Baleárských ostrovů také tři města na územích sousedních států. Jsou to Ceuta a Melilla na severním pobřeží Maroka a Llívia na území Francie. Španělsko patřící do subtropického pásu je častým cílem letních dovolených řady Evropanů. Než se do této země vydáte, nezapomeňte si vyřídit cestovní pojištění do Španělska

Španělsko

Objevte krásy Středozemního moře i Atlantiku

Dovolenou u Středozemního moře si alespoň jednou v životě užila řada Čechů. Ale jen málokdo procestoval celé východní pobřeží teplého a příjemného Španělska od Barcelony po Malagu. Odtud už je jen kousíček do Gibraltaru, kde na jediném místě v Evropě najdete opice. Ale zpátky k plážím východního Španělska na sluncem prozářené písčité středomoří. Najdete zde vše, co byste mohli chtít od odpočinkové dovolené. Příjemné zázemí, vybavené hotely i dostatek turistického vyžití. A když už vás přestane bavit odpočívání pod slunečníkem, máte na dosah například Barcelonu s perlami Antonia Gaudího a dalšími skvosty, které byste neměli minout.

Ostříleným cestovatelům by určitě nemělo uniknout ani severní pobřeží Španělska, které omývá Atlantický oceán. Pokud máte rádi větší vlny a nevadí vám svěží mořská voda, máte jasnou volbu – severní pobřeží. Nebojte se, i tady se dokážete zabavit výlety za zajímavostmi. Jedním z nejvyhledávanějších míst je Bilbao, město v severovýchodním cípu země, kde najdete Guggenheimovo muzeum moderního umění, Museum of Fine Arts nebo fenomenální katedrálu.

Za návštěvu stojí i vnitrozemí

A kdybyste náhodou nepatřili k příznivcům mořského vzduchu, vydejte se do vnitrozemí – ideálně do hlavního města Madridu. Tam můžete strávit klidně týdny a nebudete se nudit. Určitě si nenechte ujít hlavní náměstí Plaza Mayor, Královský palác ani Museo del Prado. Pro fotbalové fanoušky stojí za řeč také stadion Santiaga Bernabéua, kde hraje svá utkání legendární Real Madrid.

Nic nedokáže zkazit dovolenou jako úraz nebo nehoda, po které marně sháníte doktora za rozumnou částku. Tomu se elegantně vyhnete, pokud sobě i všem, kteří s vámi pojedou, sjednáte cestovní pojištění. Ať už se do Španělska vydáte kamkoliv, určitě si před odjezdem vyřiďte pojištění. Nejrychleji si vyberete a sjednáte cestovní pojištění online.

Španělsko patří mezi velmi bezpečné země, ale pro jistotu se vždy před cestou podívejte na stránky Ministerstva zahraničních věcí. Najdete zde aktuální informace o bezpečnostní situaci v zemi. Poslední dobou například zesiluje napětí mezi Katalánskem a centrální madridskou vládou. Proto doporučujeme obezřetnost a vyhýbat se místním demonstracím a velkým shromážděním lidí. V každém případě si před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +34. Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun Na pevnině není častový posun. Kanárské ostrovy -1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 092
Policie 091 (národní policie), 062 (občanská garda)
Centrální tísňová linka 112
Doprava letadlem
Doba letu z ČR Přímá letecká linka z Prahy do Madridu - cca 3 hodiny, Kanárské ostrovy cca 5,5 hodiny.
Doprava autem
Doba jízdy z ČR  Doba jízdy z Prahy do Madridu  zabere přibližně 21 hodin
Důležité upozornění  Řidič musí mít platný řidičský průkaz a zelenou kartu (potvrzení povinného pojištění vozidla)

Sjednat cestovní pojištění online

 


Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému