Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Spojených arabských emirátů

Spojené arabské emiráty jsou konstituční monarchií sedmi zemí, které se rozkládají na východním výběžku Arabského poloostrova na samém jižním cípu Perského zálivu. Díky značnému nerostnému bohatství a výhodné strategické pozici je země jednou z nejbohatších na světě. Totéž platí i o nejbližších sousedících státech, kterými jsou na východě Omán a na jihozápadě Saúdská Arábie. Velmi blízko Spojených arabských emirátů se nachází také v Evropě dobře známý Katar. Turisté z celého světa nejčastěji navštěvují Dubaj a hlavní město Abú Dhabí. Než do této bohaté orientální země vydáte, vyřiďte si cestovní pojištění do Spojených arabských emirátů.

Výkladní skříň ryzího bohatství

Turistickým cílem číslo jedna je zaručeně Dubaj. Kdo by neznal úchvatnou siluetu supermoderní metropole Blízkého východu. Pokud se dříve za mrakodrapy vážila cesta až do zámoří, dnes už to úplně neplatí. Nejvyšší mrakodrap na světě vysoký 828 metrů Burdž Chalífa totiž stojí právě v Dubaji. Velmi vyhledávané jsou i luxusní hotely na pobřeží Perského zálivu. Často svou konstrukcí zdánlivě porušují fyzikální zákony nebo jiným způsobem dávají najevo svou jedinečnost.

Ale Dubaj není jen velkolepá podívaná na hromady skla, oceli a betonu. Ve městě najdete krásné pláže a hned několik nádherných vyhlídek z výškových budov a taky například kapli panny Marie, která svou starosvětskou konstrukcí velmi silně kontrastuje s moderní architekturou arabské metropole.

Na druhém místě turistického seznamu je bezpochyby hlavní město Abú Dhabí. Kosmopolitní metropole láká například slavným okruhem závodů Formule 1 Yas Marina Circuit. Ale určitě stojí za to vidět i architektonické skvosty, projít se po Yas beach nebo strávit odpoledne ve vodním světě Yas Waterworld. Ať už se rozhodnete navštívit kteroukoliv z atrakcí, nezapomeňte se před cestou pojistit. Nejpohodlnější je sjednat si cestovní pojištění online.

Dávejte pozor na své zdraví

Než se vydáte na cesty do Spojených arabských emirátů, ujistěte se, že jste zdraví a nic vás netrápí. V horkém podnebí už tak dostane lidský organismus pořádně zabrat, proto se vyplatí cestovat pouze v plné síle. Před cestou si určitě zkontrolujte doporučení, která jsou uvedena na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Stojí za to vyhýbat se přímému kontaktu s velbloudy a nevyhledávat místa, kde se scházejí davy lidí. Nezapomeňte ani na vyřízení cestovního pojištění do Spojených arabských emirátů.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po vstupu do země
Vízum Ne
Telefonní předvolba +971. Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun +3 hodiny (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 998
Policie 999
Hasiči 997
Doprava letadlem
Doba letu z ČR přibližně 6,5 hodiny (přímá linka z Prahy do Dubaje)
Mezinárodní letiště Dubaj, Abú Dhabí, Al Ajn

Sjednat cestovní pojištění online

 Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému