Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Švýcarska

Švýcarsko je jednou z alpských zemí s bohatou nabídkou sportovního i kulturního vyžití. Jedná se o velmi bezpečnou středoevropskou zemi s vyspělou ekonomikou a vysokou životní úrovní. Švýcarsko nepatří mezi země Evropské unie, ale je součástí schengenského prostoru – pro vstup a pobyt českých občanů do země postačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Vlastní cestovní doklad musí mít i děti. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do Švýcarska. Připravte se na to, že ceny zboží a služeb jsou vyšší než v ostatních západoevropských zemích. Zákonným platidlem je švýcarský frank (CHF).

Luxusní lyžařská střediska

Švýcarsko má nejvíce čtyřtisícovek ze všech alpských zemí. V zimních měsících můžete navštívit některé z vyhlášených lyžařských středisek, kde si užijete lyžování té nejvyšší úrovně. Nejdráže vás vyjde zimní dovolená ve Svatém Mořici, Zermattu a Davosu, kde najdete stovky kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí. Výborné terény pro sjezdové lyžování najdete také v jižním Švýcarsku – v kantonu Wallis leží známé středisko Crans-Montana. Toto místo ocení především příznivci středně náročných červených sjezdových tratí. Na své si zde přijdou i lyžaři, kteří dávají přednost jízdě ve volném terénu mimo sjezdovky. Pokud vám do odjezdu na lyže zbývá jen několik dní, uzavřete si cestovní pojištění online. Při výběru vhodného pojištění se zajímejte o rozsah pojištění a seznam výluk. Počítejte také s tím, že vybrané rizikovější sportovní aktivity vyžadují připojištění a vyloženě nebezpečné činnosti vám pojišťovna pravděpodobně vůbec nepojistí.

Horský vlak, cyklostezky i sjíždění řeky na raftu

Alpy vyhledávají sportovci a turisté také v letních měsících. Kdo se nebojí kopců, může poznávat hory na kole. Středně zdatní cyklisté mohou vyzkoušet například švýcarský úsek Innské cyklostezky, který měří přibližně 100 kilometrů. Výzvou pro nejzdatnější trénované cyklisty je okruh přes tři průsmyky - sv. Gotthard, Furka a Nufenen. Převýšení těchto tří průsmyků dosahuje dohromady 3 200 metrů.

Pokud dáváte raději přednost pěší turistice, vydejte se po některé ze značených tras. Zajímavá je například oblast Jungfrau, která nabízí úžasné horské výhledy. V letních měsících je vyhledávanou aktivitou také rafting na řece Rhôně. Na své si ve Švýcarsku přijdou také milovníci železnice. Například Bernina Express je nejvýše položenou železniční tratí křižující Alpy a spojující sever Evropy s jihem. Pro všechny případy si spolu s cestovním pojištěním do Švýcarska sjednejte také pojištění odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel.

Na dovolené ve Švýcarsku rozhodně navštivte i významná města. Hlavní město Bern není velké a určitě byste při jeho návštěvě neměli minout místní orloj Zytglogge. V historickém centru města uvidíte tradiční švýcarskou architekturu s barevnými okenicemi, dřevěnými verandami a truhlíky s červenými muškáty. Symbolem hlavního města i celého kantonu je medvěd. Ti samozřejmě ve městě nesmí chybět a najdete je za mostem u řeky. Kromě Bernu stojí za návštěvu i mnohem známější Ženeva nebo Curych. Z dovolené ve Švýcarsku si určitě nezapomeňte přivést místní čokoládu a sýry.

Užitečné informace na cestu

Užitečné informace
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +41 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 144
Policie 117
Hasiči 118
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 120 km/h 
Mimo obec 80 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému