Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění Tunisko

Tuniská republika je stát ležící na severu Afriky mezi Alžírskem a Libyí. Svou rozlohou patří spíš k menším africkým státům, ale přesto je dvakrát větší než Česká republika. Ze severu Tunisko omývá Středozemní moře a z tuniského pobřeží je Sicílie vzdálená jen asi 150 kilometrů. Z východu zemi ohraničují vlny Libyjského moře.

Horké a suché léto v Tunisku ležícím v subtropech trvá přibližně od května do října. Proto je vyhledávanou mimosezónní destinací nejen pro mnohé Čechy. Pro vstup do země si vystačíte s platným cestovním pasem. Pokud vyrazíte s cestovní kanceláří, musí pas platit ještě aspoň 3 měsíce od plánovaného data ukončení pobytu. Na dovolenou bez cestovní kanceláře budete potřebovat pas platný dalších 9 měsíců po plánovaném návratu. Nezapomeňte před cestou včas uzavřít cestovní pojištění do Tuniska.

Tunisko cestovní pojištění

Moře a památky, které vás dostanou

Tunisko nabízí turistům nádherné písčité pláže, které mírně přecházejí v čisté pobřeží Středozemního nebo Libyjského moře. Díky přívětivým cenám je severovýchodní pobřeží země oblíbenou destinací nejen českých turistů, ale jezdí sem prakticky všichni Evropani. A to nejen v hlavní sezóně, ale i koncem jara a začátkem podzimu, kdy se teploty vzduchu pohybují stále mezi 25 a 30 °C. Teplota moře se v květnu přehoupne přes dvacítku a vydrží teplé do pozdního října až konce listopadu.

Perlou všech lovců poznávacích zájezdů je bezesporu hlavní město Tunis. Dnes je domovem tři čtvrtě milionu lidí a je největší metropolí země. Ve městě na vás doslova dýchne prastará historie, která souvisí zejména s významnou obchodní zastávkou na břehu Středozemního moře. Na předměstí samotného Tunisu se rozkládají pozůstatky slavného města Féničanů, Kartága.

Samotné Kartágo vzniklo už 800 let před naším letopočtem a je zaslouženě na seznamu památek UNESCO. Můžete si zde zblízka prohlédnout proslulé Antoniovy lázně, také tu najdete pozoruhodné římské vily nebo se můžete pokochat chrámem Sv. Cypriána slavného kartaginského biskupa. Na své si přijdou i milovníci muzeí. Můžete si prohlédnout Muzeum punských přístavů, Oceánografické muzeum nebo Kartaginské muzeum s četnými vykopávkami.

Kromě Kartága byste neměli minout ani El-Džem. Menší město na východě země, které se pyšní římským amfiteátrem, největším na africkém kontinentu. Celé město stojí na místě bývalého římského města Thysdrus.

Tunisko je ale také zemí pouště a hor. Takže můžete klidně vyrazit na obhlídku Sahary nebo se vydat na turistiku do pohoří Atlas. Ať už vás zláká kterákoliv z tuniských památek, raději se na cestu pojistěte. Nejjednodušší je sjednat cestovní pojištění online.

Bezpečí je na prvním místě

Při pobytu v Tunisku se držte bezpečnostních doporučení. Obecně se nedoporučuje samostatně opouštět střežené turistické resorty, cestovat v noci, zdržovat se na odlehlých či opuštěných místech a účastnit se místních shromáždění. České úřady také doporučují vynechat na cestách místa v pohraničí Alžírska nebo Libye.

Pokud jde o stravování, platí pro celou Afriku doporučení nepít jinou než balenou vodu a vyhnout se konzumaci většího množství čerstvých potravin bez tepelné úpravy. Protože i tak mohou kvůli potravě nebo změně prostředí nastat lehké zdravotní obtíže, vyplatí se mít sjednané cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po plánovaném ukončení pobytu v zemi
Vízum Ne
Telefonní předvolba +216 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun V období zimního času časový posun není. V době letního času posun -1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 190
Policie 197
Hasiči 198
Velvyslanectví Tunis +216 71 781 916 (veřejné telefonní číslo), +216 98 339 129 (nouzová linka)
Doprava letadlem
Doba letu z ČR cca 2,5 hodiny (přímá linka z Prahy)
Mezinárodní letiště Tunis Kartágo, Enfidha, Tabarka, Djerba, Sfax El Maou, Gabes, Monastir, Tozeur

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému