Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění Turecko

Turecko (oficiálně Turecká republika) je stát rozkládající se na hranici Evropy a Asie, který tvoří bránu mezi těmito dvěma světadíly. Sousedními státy jsou Bulharsko, Řecko, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Írán, Irák a Sýrie. Ze severu Turecko omývá Černé moře, ze západu Marmarské a Egejské moře a z jihu moře Středozemní. Turisté navštěvují především památky v Istanbulu a jihozápadní pobřeží země – Egejskou a Tureckou riviéru. Turecko náleží do subtropického podnebného pásu, takže sem lidé vyrážejí na dovolenou od jara až do podzimu. Češi, kteří míří do Turecka na dovolenou, musí mít pas platný ještě nejméně 150 dní od vstupu do země. Před odjezdem je dobré uzavřít cestovní pojištění do Turecka.

Cestovní pojištění Turecko

Vyrazte za památkami

Na cestě do země půlměsíce se rozhodně vyplatí navštívit Istanbul s věhlasnými památkami Hagia Sofia, palácem Topkapi – bývalou oficiální rezidencí osmanských sultánů a Modrou mešitou. Za vidění určitě stojí také Valentův akvadukt nebo Egyptský obelisk a Konstantinův sloup. Všechny tyhle perly minulých časů se dají vychutnat i mimo hlavní sezónu. To je ideální doba na poznávací zájezdy do turecké metropole. Z východního cípu Evropy můžete plynule přejet po mostě přes úžinu na asijský světadíl.

Ve vnitrozemí počítejte v zimě s teplotami kolem 10 °C a níže. Ale na poznávací zájezdy je to dobrá doba. Chce to jen dostatek dobrého oblečení. Od jara do podzimu je i mimo turecké pobřeží příjemně teplo až horko. V hlavní sezóně se teplota ve vnitrozemí často vyšplhá přes tropickou třicítku. Ať už si vyberete kterékoliv roční období, nezapomeňte se na cestu pojistit. Nejjednodušší je vyřídit cestovní pojištění online.

Objevte kouzlo tureckých riviér

Není nutné každý rok trávit dovolenou na stejném místě. I když většina Čechů nedá dopustit na Chorvatsko, turecké riviéry rozhodně mají co nabídnout. Egejské i Středozemní moře nabízejí během sezóny příjemně vyhřátou vodu, ve které se můžete nerušeně koupat. I v polovině října je voda obou moří vyhřátá nad 20 °C, takže vám nic nebrání prodloužit si léto. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro bližší Egejskou riviéru, které vévodí třímilionová Smyrna (Izmir) nebo zvolíte jihovýchodněji položenou Tureckou riviéru rozkládající se kolem města Antaya. Obě riviéry nabízejí plnou vybavenost, čisté pláže a plný turistický servis.

Myslete na bezpečnost a zdraví

Aktuální bezpečnostní situaci v Turecku můžete sledovat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Vždy je dobré si před cestou do Turecka zkontrolovat vývoj situace na blízkém východě. V posledních několika letech jde především o turecko-syrské vztahy, které procházejí krizí. Proto buďte před plánováním dovolené do Turecka ostražití a dbejte aktuálních pokynů.

Ideální variantou dovolené do Turecka je zájezd s cestovní kanceláří. Ta vám totiž skýtá záruku toho, že budete v bezpečné destinaci s případnou pomocí delegáta na dosah. V každém případě se striktně řiďte doporučeními delegáta cestovní kanceláře. Při vážných problémech se nebojte obrátit na nejbližší konzulát.

Na dovolené v Turecku dodržujte tamní zvyklosti. Berte v úvahu, že jste v zemi hosty a je dobré ctít místní pravidla. Pro citlivější lidi se doporučuje vyhýbat dlouhému pobytu na slunci kolem poledne a vyhnout se konzumaci nebalené vody. Pro případ potřeby zdravotní pomoci si nezapomeňte před odjezdem sjednat cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Cestovní pas platný minimálně 150 dní po plánovaném vstupu do země
Vízum Ne (pro turistické pobyty nepřesahující 90 dní v průběhu 180 dní)
Telefonní předvolba +90 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun +1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 112
Policie 155
Hasiči 110
Honorární konzulát ČR 0090 532 211 62 07 (Izmir), 0090 541 245 55 52 (Antalie), 0090 532 246 89 59 (Mersin)
Doprava letadlem
Doba letu z ČR cca 3 hodiny (přímá linka z Prahy do Istambulu)
Mezinárodní letiště Istanbul, Ankara, Dalaman, Adana, Antalya, Muğla, Nevsehir

 

Sjednat cestovní pojištění online

 Máte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému