Jsou zimní sporty v základní variantě cestovního pojištění? | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Jsou zimní sporty v základní variantě cestovního pojištění?

Kdo jede v zimě do zahraničí lyžovat, na horskou túru nebo jinými zimními sporty, měl by se při výběru cestovního pojištění podívat na seznam pojištěných zimních sportů. Běžné zimní sporty jsou obvykle obsaženy už v základních variantách pojištění, za rizikovější sporty si ovšem musí každý připlatit. Pojišťovny mají i seznam sportů, které si nepojistíte.

 

Aktivní lidé nezahálejí ani během zimních měsíců. Zástupci cestovních kanceláří uvádějí, že Češi vyrážejí na lyže do Alp stále častěji. Kromě oblíbených týdenních pobytů na horách roste také poptávka po zahraničních lyžařských zájezdech na kratší dobu.

 

Ať už pojedete na lyže jen na pár dní nebo celý měsíc, vždy je dobré si před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění. To vás ochrání nejen před vysokými poplatky za zásah horské služby, ošetření, léky nebo pobyt v nemocnici, ale i při zranění jiného lyžaře, úrazu nebo krádeži sportovní výbavy.

 

Pokud letos plánujete vyrazit do zahraničí za sportem, určitě byste měli u jednotlivých nabídek cestovního pojištění sledovat seznam pojištěných sportů. Pojišťovny nejčastěji uvádějí tři kategorie zimních sportů, a to běžné, rizikové a nepojistitelné.

 

Běžné zimní sporty jsou obvykle zahrnuty už v základní variantě cestovního pojištění. Například cestovní pojištění od společnosti AXA už v nejlevnější variantě Reference počítá z běžnými zimními sporty. Konkrétně se jedná o lyžování a snowboarding na vyznačených trasách včetně překonávání překážek ve snowparku (vyjma skoků), běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení na ledě i lední hokej.

 

Pokud máte v plánu rizikovější sporty, budete si muset připlatit. U společnosti AXA je připojištění rizikových sportů za 100% přirážku. Mezi rizikové sporty patří například jízda na snowboardu a lyžích mimo vyznačené trasy, freeskiing, jízda na snowscootu (takzvaná sněžná koloběžka) nebo skibobu. Mezi nepojistitelnými sporty naleznete například skikros, skoky a lety na lyžích, sjezdy na sněžném skútru nebo jízda na sportovních bobech a saních v koridorech.

 

Zařazení konkrétních zimních sportů do jednotlivých kategorií (tzn. běžné, rizikové, nepojistitelné zimní sporty) se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Proto je dobré dopředu se seznámit s tím, zda je právě váš sport zahrnut v základní variantě cestovního pojištění. Pokud tomu tak není, sjednejte si připojištění rizikových sportů. 

 Máte dotaz? Kontaktujte nás