Pojištění realitních makléřů | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Pojištění realitních zprostředkovatelů

Poptejte si nabídku pojištění realitních zprostředkovatelů on-line. Vyplňte prosím formulář níže a obratem se Vám ozve náš pojišťovací poradce s nabídkou pojištění.


Pojištění realitních zprostředkovatelů

Zákon o realitním zprostředkování upravuje právní vztahy v oblasti realitního zprostředkování, které do roku 2020 nebyly upraveny právními předpisy. Nová právní úprava vznikla z potřeby nastavit jasná pravidla na českém realitním trhu a přispět k vyšší důvěře spotřebitelů v poskytovatele realitních služeb. Zavedení zákona má také přispět ke snížení počtu neprofesionálních a neseriózních realitních kanceláří a makléřů.

 

Sjednat pojištění

Pojištění profesní odpovědnosti pro realitní zprostředkovatele

Zákon o realitním zprostředkování ukládá realitním zprostředkovatelům povinnost sjednat si pojištění profesní odpovědnosti, a to s minimálním limitem pojistného plnění 1 750 000 Kč pro jednu škodu a spoluúčastí nejvýše 5 000 Kč nebo 1 % z výše pojistného plnění.

 

Sjednat pojištění

Na jaké škody se pojištění profesní odpovědnosti vztahuje?

Realitní zprostředkovatelé mohou stejně jako lidé v jiných odborných profesích udělat chybu a způsobit někomu jinému finanční škodu nebo škodu na majetku či zdraví. Finanční škoda může vzniknout například tehdy, když zprostředkovatel neověří aktuální stav nemovitosti na katastru nemovitostí a kupujícímu tímto pochybením vzniknou další náklady. Ke škodě na majetku může dojít také při prohlídce prodávané nemovitosti. Realitní makléř například zapomene zavřít střešní okno a déšť poničí podlahy v interiéru. Pro tyto případy je tu pojištění profesní odpovědnosti, které kryje případné pojistné události.

Pojištění profesní odpovědnosti myslí i na možnou ztrátu či poškození důležitých dokladů, listin a datových nosičů. V případě pojistné události kryje pojištění náklady na jejich znovupořízení.  

 

Sjednat pojištění

Online výpocet pojištění

Výpočet je pro pojišťovnu Slavia

Podnikáte v realitním zprostředkování samostatně?

Provozní výnosy za poslední účetní rok

Pojištění profesní odpovědnosti (spoluúčast 5 000 Kč)

Připojistit pojištění obecné odpovědnosti (spoluúčast 5 000 Kč)
Limit je stejný jako pojištění profesní odpovědnosti

Připojistit pojištění věcí převzatých (spoluúčast 5 000 Kč)

Připojistit pojíštění úschovy peněžitých prostředků (spoluúčast 5 000 Kč)
Limit 100 000 Kč

Cena: 0

Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů


Na pojištění realitních zprostředkovatelů spolupracujeme

AllianzČeská podnikatelská pojišťovnaČSOBSlavia pojišťovna

Máte dotaz? Kontaktujte nás