Postup sjednání cestovního pojištění online | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Postup sjednání cestovního pojištění online

Cestovní pojištění od různých pojišťoven jednoduše a rychle porovnáte v naší online Kalkulačce cestovního pojištění. Cestovní pojištění již zahrnuje slevy od 30 % do 50 %. Jakmile si vyberete nejvýhodnější variantu cestovního pojištění, stačí ji označit a vyplnit požadované údaje v objednávkovém formuláři. Čeká Vás celkem 6 kroků. Sjednání cestovního pojištění je velmi jednoduché a nezabere Vám ani pět minut.

 

KROK 1: ZADÁNÍ ZÁKLADNÍCH INFORMACÍ O PLÁNOVANÉ CESTĚ

Na úplném začátku vyplňte ve vstupním formuláři informace o plánované cestě. Pokud cestujete do zahraničí jen na pár dní, vyberte v rozbalovacím menu možnost Denní pojištění (pozn. maximální doba pobytu je 90 dní). Při dlouhodobějším pobytu v zahraničí nebo opakovaných cestách v průběhu jednoho roku zvolte variantu pololetní nebo roční cestovním pojištění.

Dále je důležité uvést, zda se jedná o turistickou nebo pracovní cestu. V případě pracovní cesty vezměte v úvahu vykonávané činnosti, konkrétně zda budete pracovat v administrativě nebo manuálně.

Třetí položkou vstupního formuláře je cíl cesty. Zde uveďte cílovou destinaci. Na výběr máte z následujících možností: Česká republika, Slovenská republika, Velká Británie a Severní Irsko, Evropa kromě ČR, Svět kromě USA a ČR nebo Celý svět kromě ČR.

 

TIP: Cestovní pojištění se vyplatí uzavřít i na cesty po České republice. I když máte zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění, řadu rizik toto pojištění nekryje. Můžete si sjednat pojištění zavazadel, odpovědnosti, storna zájezdu, připojistit si rizikové sporty nebo si vybrat úrazové pojištění. Sjednat cestovní pojištění online.

 

Do formuláře je potřeba zadat také počet pojišťovaných osob. Pokud se věnujete rizikovějším sportům, zařaďte do výběru cestovní pojištění s připojištěním těchto aktivit. Základní varianty cestovního pojištění většinou počítají pouze s rekreačními sporty (např. jízda na kole, plavání, běh apod.). Pro cesty s rodinou je výhodné porovnávat nabídky rodinného cestovního pojištění.

Na základě těchto informací Vám naše kalkulačka automaticky vygeneruje cestovní pojištění, které nejlépe vyhovuje zadaným parametrům.

 

KROK 2: SROVNÁNÍ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ

Po odeslání vyplněného formuláře ihned uvidíte nabídky cestovního pojištění od několika tuzemských pojišťoven. Konkrétní nabídky pojištění jsou seřazeny podle ceny od nejlevnějšího po nejdražší. Při výběru se nerozhodujte jen na základě ceny, ale porovnávejte parametry jednotlivých nabídek: konkrétně limity pojištění léčebných výloh, existenci asistenčních služeb a rozsah nabídky jednotlivých připojištění. Pro sjednání cestovního pojištění stačí stisknout tlačítko UZAVŘÍT.

 

KROK 3: ZPŮSOB PLATBY A DORUČENÍ

Vybrané cestovní pojištění můžete zaplatit několika způsoby. Nejrychlejší je platba platební kartou. Využití můžete platební karty VISA, MasterCard nebo Maestro. Pro maximální bezpečnost používáme 3D Secure. Možná je také platba online prostřednictvím ePlatby – eKonto (online platební systém Raiffeisenbank). Pokud je pro Vás pohodlnější platba převodem z bankovního účtu, můžete zaslat platbu na některý z našich bankovních účtů vedených u ČSOB, Komerční banky nebo České spořitelny. Poslední možností je platba dobírkou za poplatek 68 korun.

Pojistnou smlouvu a ostatní dokumenty k uzavřenému cestovnímu pojištění Vám můžeme zaslat na Vámi zadaný e-mail, faxem (pozn. každý pracovní den od 8:30 do 18 hodin) nebo poštou (za poplatek 68 korun. U posledního způsobu doručení je potřeba počítat s delší dobou doručení, obvykle do třetího pracovního dne od objednání.

 

KROK 4: INFORMACE O POJIŠTĚNÝCH OSOBÁCH

Ve čtvrtém kroku je potřeba doplnit informace o pojišťovaných osobách. Pojistník (tzn. osoba, která uzavírá pojistnou smlouvu) uvádí kromě svého jména a příjmení i rodné číslo, datum narození, adresu a kontaktní údaje. U dalších osob stačí vyplnit jméno, příjmení a datum narození.

 

KROK 5: REKAPITULACE CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ

Po zobrazení rekapitulace Vašeho cestovního pojištění všechny údaje překontrolujte. Pokud jste někde udělali chybu, nebo chcete například změnit způsob doručení, můžete se vrátit o libovolný počet kroků zpět. Při návratu je potřeba upravené formuláře odesílat tlačítkem POKRAČOVAT. Když se tedy například vrátíte na krok 3, protože jste změnili způsob platby, musíte po změně pokračovat na krok 4 a potom na krok 5.

Pokud jsou všechny údaje v pořádku, odešlete rekapitulaci. V případě, že jste si zvolili platbu přes platební bránu, budete přesměrováni. U jiných způsobů platby je sjednání pojištění dokončeno, platba online se přeskočí a pojištění bude čekat v naší databázi na zaplacení.

 

KROK 6: PLATBA PLATEBNÍ KARTOU

Na platební bránu serveru Pojisteni.com budete automaticky přesměrováni v případě, že jste si v kroku 3 zvolili některý z online způsobů platby. Systém pro Vaše cestovní pojištění automaticky vygeneruje variabilní symbol a vyplní požadovanou částku (výši pojistného) k zaplacení. Vaší úlohou je připravit si platební kartu a předvyplněné údaje odeslat pomocí tlačítka POKRAČOVAT. Po odeslaní budete přesměrování na zabezpečený server PayMuzo, kde zadáte číslo Vaší platební karty a datum konce její platnosti.

Nemusíte se obávat zabezpečení. Údaje totiž nezadáváte na našich stránkách, a tudíž nemáme žádnou možnost zneužití Vaší platební karty. Server Pojisteni.com využívá k online transakcím platební brány PayMuzo (v případě platby platební kartou) nebo online platební systém Raiffeisenbanky. 

Po zadání údajů v systému PayMuzo nebo v systému Raiffeisenbanky jste vráceni zpět na náš server, který platbu na základě informací obdržených z platebního systému vyhodnotí, a v případě pozitivní autorizace Vám umožní tisk dokladu o pojištění. Pokud se platba neprovede, z jakéhokoliv důvodu (např. chyba karty...), aplikace cestovního pojištění Vám umožní provést platbu znovu (můžete použít jinou platební kartu), případně změnit způsob platby pojistného.

Pokud jste si nezvolili některý z online způsobu platby, tento krok je vynechán a poslední informace jsou poskytnuty v kroku Dokončení.

 

KROK 7: DOKONČENÍ

Tento krok se zobrazí pouze klientům, kteří nevyužili systém online platební brány. V případě, že jste si zvolili platbu převodem nebo dobírkou, jsou Vám v tomto kroku poskytnuty informace, jak máte provést platbu, jakým způsobem a kdy Vám bude doručen doklad o pojištění. Tyto informace jsou v okamžiku dokončení procesu rovněž zasílány na Váš e-mail.Máte dotaz? Kontaktujte nás