Proč si sjednat cestovní pojištění na dovolenou v ČR? | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Proč si sjednat cestovní pojištění na dovolenou v ČR?

Co se týče výběru dovolenkové destinace, držíte se raději přísloví „Všude dobře, doma nejlíp"? I když se rozhodnete strávit dovolenou v České republice, vyplatí se mít cestovní pojištění. To platí dvojnásob pro aktivní sportovce, živitele rodiny a všechny, kteří jedou na dovolenou s dětmi. Proč si sjednat cestovní pojištění na dovolenou v tuzemsku?

 

Před každou cestou do zahraničí si většina Čechů bez dlouhého přemýšlení uzavře cestovní pojištění. Pojištění je dobré mít i na dovolené v České republice. Když se zraníte v tuzemsku, ošetření i léčbu zaplatí vaše zdravotní pojišťovna. Proto cestovní pojištění na dovolenou v České republice neobsahuje pojištění léčebných výloh. Ostatní složky cestovního pojištění už ale oceníte v řadě nepříjemných situacích.

 

Cestovní pojištění může obsahovat například pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Pokud se obáváte, že ze závažných důvodů budete muset dovolenou zrušit, vyplatí se mít sjednáno i pojištění storno poplatků.

 

Pojištění odpovědnosti oceníte v situaci, kdy například na lyžích, kole, koloběžce nebo bruslích zraníte cizí osobu. Poškozený od vás pravděpodobně bude požadovat nejen náhradu škody za zničené sportovní vybavení a jiné hmotné věci, ale i náhradu za trvalé následky, léčbu a ušlý výdělek po dobu léčby. U škody na zdraví se může výše finančního odškodnění vyšplhat i na miliony korun. S pojištěním odpovědnosti vám s úhradou škody pomůže pojišťovna. U pojištění odpovědnosti se zajímejte o limity pojistného plnění a rozsah výluk.

 

Úrazové pojištění zajistí finanční náhradu v případě trvalých následků úrazu i případné smrti v souvislosti s úrazem.  O finanční škodu se mohou na dovolené v Česku postarat i různí nenechavci. Například krádež kol všech členů domácnosti vás připraví minimálně o desítky tisíc korun. Na dovolenou často vozíme i dražší elektroniku – notebooky, tablety, chytré telefony nebo fotoaparáty. Pro tyto případy je vhodné mít pojištění zavazadel. Při výběru vhodného pojištění zavazadel sledujte rozsah pojištění, výluky i limity pojistného plnění pro jednotlivé předměty.Máte dotaz? Kontaktujte nás