Čas dovolených je za dveřmi, nezapomeňte na pojištění storna zájezdu | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 8:30-17 hod.

Čas dovolených je za dveřmi, nezapomeňte na pojištění storna zájezdu

Dovolená je pro většinu z nás událost, na kterou se těšíme po většinu roku a poctivě šetříme, aby to stálo za to. Ale znáte to. Zákon schválnosti funguje často velmi spolehlivě, a tak se může stát, že nastanou komplikace, které vám cestu překazí. Snadno tak můžete přijít téměř o všechno, co jste za dovolenou zaplatili. Chcete se chránit? Sjednejte si raději Pojištění storna zájezdu.

K čemu pojištění storna cesty slouží?

Toto připojištění vám nahradí vynaložené prostředky na zaplacenou dovolenou v případě, že z určitých důvodů nebudete moci odcestovat. Pojištění se vztahuje na předem uhrazené cestovní služby, tedy ubytování, jízdenky, letenky apod. A je jedno, zda cestujete s cestovní kanceláří nebo po vlastní ose. Nezáleží ani na tom, zda cestujete do zahraničí nebo cestujete po České republice. Storno cesty si můžete sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění v obou uvedených případech.

Na co se pojištění storna cesty vztahuje?

V případě, že si určitou cestovní službu závazně objednáte a uhradíte, byť třeba jen zálohu, v případě, že cestu zrušíte, vyúčtuje si poskytovatel této služby tzv. storno poplatky. A čím blíže je termín odjezdu na dovolenou, tím jsou tyto storno poplatky vyšší. A právě pro to, aby vám při zrušení dovolené těsně před odjezdem nezbyly jen oči pro pláč, sjednejte si pojištění storna cesty, které vám tyto finanční ztráty z větší části pokryje. U většiny produktů je nastavena spoluúčast ve výši 10-20 %, s tím je tedy třeba počítat.

V jakých případech mohu pojištění storna uplatnit?

V každém případě záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny. Jednotlivé body se mohou lišit. Nejčastěji se však jedná o následující důvody:

  • úmrtí pojištěného nebo osoby blízké
  • vážného akutního onemocnění nebo úrazu pojištěného, případně osoby blízké, které brání vycestování
  • škody způsobené na majetku pojištěného živelní událostí nebo protiprávním jednáním třetí osoby za předpokladu, že výše škody dosáhne podmínkami stanovené hodnoty
  • krádež nebo vloupání do místa trvalého bydliště pojištěného před termínem nastoupení cesty, kdy policie nebo pojišťovna vyžaduje přítomnost pojištěného v místě bydliště
  • komplikace v těhotenství, za předpokladu, že těhotenství bylo zjištěno až po sjednání pojištění
  • nečekaná výpověď pojištěnému ze strany zaměstnavatele v důsledku organizačních změn
  • podání žádosti o rozvod nebo návrh na zrušení registrovaného partnerství ze strany partnera, pokud jsou uvedeni na jedné pojistné smlouvě

A na co se pojištění storna naopak nevztahuje?

Mezi obvyklé výluky patří třeba nečekaná nepříznivá geopolitická, klimatická, ekologická či epidemiologická situace v cílové destinaci, zdravotní komplikace, které byly známy již před uzavřením pojištění, zamítnutá žádost o vízum apod.

Kdy pojištění storna cesty sjednat?

Podmínky jsou u většiny pojišťoven nastaveny tak, že sjednání cestovního pojištění je vázáno na nákup dané cestovní služby. Pokud tedy objednáváte zájezd/ubytování a hradíte zálohu, rovnou si sjednejte i cestovní pojištění s pojištěním storna cesty. I přesto, že některé pojišťovny umožňují pozdější sjednání, v případě uzavření současně s úhradou cestovní služby, budete mít vždy jistotu, že sjednané pojištění bude platné a splní svůj účel.

 

Jak pojištění storna cesty sjednat? Jednoduše! Porovnejte a uzavřete online na www.pojisteni.com!

  Pojištění storna zájezdu
Máte dotaz? Kontaktujte nás