Cestovní pojištění Česká republika | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění na dovolenou v České republice

Aktuální situace ve světě, ceny phm a inflace nutí mnohé Čechy přehodnotit plány na letní dovolenou. Místo pobytu u moře nebo putování po vrcholcích Alp stráví pro letošní prázdniny například v českém hotelu či penzionu, u přátel na chatě nebo si pronajmou chalupu v Jeseníkách. Stejně jako před odjezdem do zahraničí je potřeba i při plánování dovolené v tuzemsku myslet na vhodné cestovní pojištění.

Pojišťovna AXA Assistance  připravila nabídku cestovního pojištění speciálně pro cesty po České republice.

Cestovní pojištění START pro poklidnou dovolenou

Cestovní pojištění na dovolenou v tuzemsku od AXA Assistence je možné pořídit ve dvou variantách. První s názvem START kryje především základní rizika – obsahuje pojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a také speciální pojištění Drink povolen. Toto připojištění pro dospělé platí až do 0,8 promile alkoholu v krvi, což je hladina, které lze dosáhnout po vypití zhruba čtyř piv nebo panáků. Vztahuje se na léčebné výdaje při případném úrazu či zdravotních komplikacích.

Varianta cestovního pojištění START je vhodná zejména pro méně aktivní dovolenkáře, kteří stráví léto na jednom místě. Pokud ovšem plánujete více cestovat automobilem, jezdit na kole, berete si s sebou dražší elektroniku nebo sportovní vybavení, vyplatí se připlatit za další rizika.

TIP: Asistenční služby vám ušetří řadu starostí na cestách. V rámci asistence máte nárok nejenom na telefonickou pomoc nouzi, kdy získáte například kontakty na nejbližší zdravotnická zařízení, ale také turistické informace, pomoc se zajištěním rezervace ubytování, spojů či vstupenek na kulturní a společenské akce.

Varianta cestovního pojištění START obsahuje:

 • Pojištění asistenčních služeb
 • Úrazové pojištění (smrt úrazem, trvalé následky úrazu)
 • Pojištění odpovědnosti (za nemajetkovou újmu na zdraví a škodu na věci)
 • Pojištění zavazadel (pozn. kromě pojištění elektroniky a sportovního vybavení)
 • Pojištění Drink povolen

Kompletní přehled pojistného plnění u jednotlivých rizik naleznete ZDE.

 

Sjednat cestovní pojištění do ČR online

 

Cestovní pojištění ve variantě KOMPLEX kryje 11 rizik

Oproti levnější variantě START obsahuje toto nabídka navíc pojištění právní ochrany, zdravotní asistenční služby, pojištění rizikových sportů, domácích mazlíčků, pojištění autoasistence a cykloasistence. Rozšířené je i pojistné krytí v rámci pojištění odpovědnosti, kdy jsou hrazeny i škody na vypůjčeném sportovním vybavení. V případě pojištění zavazadel je navíc zařazeno také pojištění elektroniky a sportovního vybavení. Tato varianta cestovního pojištění poskytuje i vyšší limity pojistného plnění.

Cestovní pojištění ve variantě KOMPLEX je vhodné pro všechny, kteří plánují cestovat po České republice automobilem. V případě poruchy vozidla máte nárok na jeho opravu na místě. Pojišťovna zaplatí příjezd a první hodinu práce mechanika. Pokud se nepodaří vozidlo opravit, bude odtaženo do nejbližšího servisu.

Cyklisté jistě ocení pojištění cykloasistence (pozn. vztahuje na kola i stále oblíbenější elektrokola). V případě defektu se za vámi zdarma vypraví pomoc a pokusí se během půlhodiny píchnutou duši opravit. Nárok máte také na přepravu nepojízdného kola a sebe do servisu či místa pobytu.

Pokud se zraníte nebo onemocníte, oceníte pojištění zdravotních asistenčních služeb. Nárok máte například na dopravu z nemocnice po hospitalizaci, zajištění nákupu základních potravin, hygienických potřeb či léků a jejich dovoz domů nebo také péči o domácí zvíře ve zvířecím hotelu.

 

Varianta cestovního pojištění KOMPLEX obsahuje:

 • Pojištění asistenčních služeb
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění zdravotních asistenčních služeb
 • Úrazové pojištění (pozn. včetně denního odškodného)
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění zavazadel (včetně pojištění elektroniky a sportovního vybavení)
 • Pojištění domácích mazlíčků
 • Pojištění rizikových sportů
 • Pojištění autoasistence
 • Pojištění cykloasistence
 • Pojištění Drink povolen

Kompletní přehled pojistného plnění u jednotlivých rizik naleznete ZDE.

 

Cestovní pojištění za velmi příznivou cenu

Letní dovolenou v Česku může překazit řada nepředvídatelných událostí. Cestovní pojištění na cesty po České republice od AXA Assistance vyniká svojí komplexností a velmi příznivou cenou. Dospělá osoba zaplatí za cestovní pojištění ve variantě START od 11 korun za den. V případě varianty KOMPLEX začíná cena na 21 korunách za den. S příjemným bonusem mohou počítat rodiny s dětmi. V rámci rodinného tarifu jsou při pojištění dvou dospělých osob děti pojištěny zdarma.

Sjednat cestovní pojištění do ČR onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás