Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění na dovolenou v České republice

Většina Čechů stráví převážnou část své dovolené v České republice. V letních měsících jsou vyhledávané zejména pobyty u přehrad a rybníků, v zimně a o jarních prázdninách jsou naopak hojně navštěvované tuzemské lyžařské areály. Rádi také navštěvujeme hrady, zámky, muzea, zoologické zahrady, aquaparky nebo stezky v korunách stromů. Ani rekreace v tuzemsku se nemusí obejít bez nepříjemností, proto se vyplatí mít sjednáno cestovní pojištění i na dovolenou v České republice

Kam vyrazit v Česku?

Nemáme sice moře ani Alpy, ale zato můžeme o dovolené navštívit řadu zámků, hradů, muzeí, galerií, rozhleden, aquaparků nebo zoologických zahrad. V Praze patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Pražský hrad, Petřínská rozhledna a její pozemní lanová dráha či pražská ZOO. Vyhledávaný je také například hrad a zámek v Českém Krumlově, zámek v Lednici nebo kutnohorský chrám svaté Barbory.

Kdo touží po poznání, může navštívit například pražské Národní technické muzeum, Husitské muzeum Tábor, Technické muzeum v Brně nebo největší hornické muzeum Landek park v Ostravě. Kdo raději tráví volné letní dny u vody, může vyzkoušet kemp u Mušovských jezer na jižní Moravě. Půjčit si tady můžete nejen šlapadlo nebo paddleboard, ale také vyzkoušet třeba wakeboarding.

Aktivní rodiny mohou nejen o letních prázdninách vyrazit na cyklovýlet. Česká republika nabízí stovky kilometrů cyklostezek. Pokud nemáte rádi kopce, vyzkoušejte třeba trasu podél Baťova kanálu. Pěší turisté mají v celém Česku možnost navštívit některou z vyhlídkových věží nebo stezek v korunách stromů. Zejména sportovně založené rodiny by si měly i na dovolenou v Česku sjednat cestovní pojištění. To by mělo zahrnovat především pojištění odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Uzavřete si před odjezdem cestovní pojištění online!

V zimě jsou nejoblíbenější Krkonoše

I když v České republice nemáme vysoké hory jako v Rakousku, Itálii nebo Francii, dobré podmínky pro lyžování najdete i v tuzemských ski areálech. Ideální sněhové podmínky panují v Česku obvykle od konce prosince do poloviny března. S největším náporem lyžařů je potřeba počítat v období jarních prázdnin, kdy mají žáci základních škol a studenti středních škol a gymnázií týden volna.

Parádně si zalyžujete například ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, kde můžete na jeden skipas sjíždět 44 kilometrů sjezdovek. Českým Aspenem je přezdíván Špindlerům Mlýn, který patří mezi nejdražší ski areály v Česku. Kvalitní podmínky pro lyžaře i snowboardisty však nabízí i další střediska. Oblíbený je například Klínovec nebo skiareál Plešivec v Krušných horách, Říčky v Orlických horách, Lipno, Ramzová, Špičák, Zadov, Dolní Morava nebo Kouty nad Desnou. I na tuzemských horách můžete zranit ostatní lyžaře, zničit jim výbavu nebo přijít o sportovní vybavení. Dávejte si pozor a uzavřete si cestovní pojištění.

Užitečné informace na cestu

Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 155
Policie 158
Hasiči 150
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h 
Mimo obec 90 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

 

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému