Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko je zemí tisíců ostrovů, ne všechny jsou však obydlené. Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Lefkada, Korfu a další řecké ostrovy patří v létě mezi vyhledávané cílové destinace turistů z celého světa. Řecko je ideálním místem nejen k odpočinku na pláži, ale také poznávání místní kultury, památek a gastronomie. Ke vstupu do země mohou občané České republiky využít platný občanský průkaz se strojově čitelnými údaji nebo cestovní pas. Vlastním cestovním dokladem se musí prokázat také nezletilé osoby. Minimálně šest týdnů před plánovaným odjezdem do Řecka si zkontrolujte platnost cestovního dokladu, která nesmí být kratší než plánovaná doba pobytu. Vydání cestovního pasu ve zrychlené lhůtě se výrazně prodraží. Cestovní pojištění do Řecka by si měl uzavřít každý český turista.

Dovolenou v Řecku si zamilujete

V nabídkách českých cestovních kanceláří najdete desítky řeckých ostrovů. Vyberou si jak rodiny s nižším rozpočtem, tak i ti nejnáročnější klienti. Mezi vyhledávané cílové destinace Čechů patří například Kréta, Rhodos, Korfu či Kos.

Kréta je největší z řeckých ostrovů a navštěvují ho s oblibou turisté, kteří mají kromě krásných pláží rádi i noční život. Pokud hledáte nejkrásnější pláže na Krétě, určitě byste se měli podívat na pláže Elafonisi a Balos. Tato místa vás okouzlí průzračnou vodou a krásnými výhledy na moře. Pro rodiče s dětmi je vhodná například pláž Istro. Mezi další známé pláže patří Vai či Matala. Na Krétě nemusíte ležet jen na lehátku u vody, ale můžete se vydat na výlet třeba do soutěsky Imbros nebo na náhorní plošinu Lasithi. Na Krétě si užijí také lidé, kteří cestují za památkami. Mezi hojně navštěvované patří například archeologické naleziště Gortys nebo vykopávky starověkého města Festos. Vynechat byste rozhodně neměli prohlídku hlavního města Herákleion. Kromě řady památek zde můžete v létě navštívit i místní festival hudby, tance a divadla. Ať už se rozhodnete strávit letošní dovolenou na kterémkoliv řeckém ostrově, sjednejte si před odjezdem cestovní pojištění online.

Řecko je bezpečnou zemí

Řecko je bezpečnou zemí a budete se zde cítit podobně jako v jiných zemích Evropské unie. Pozor si musí dávat turisté především na drobné krádeže, zejména v místech s vyšší koncentrací lidí. Pro případ krádeže nebo ztráty osobních dokladů je vhodné připravit si a uschovat fotografii cestovních dokladů. Pro bezpečné uložení dražších osobních věcí se vyplatí používat hotelový trezor.

V Řecku najdete jak státní, tak i soukromá zdravotnická zařízení. V případě akutních zdravotních obtíží nebo zranění se obracejte na pohotovostní službu, kterou poskytují státní nemocnice. Čeští turisté mají nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči za stejných podmínek jako občané Řecka. V lékařském zařízení je potřeba předložit kartičku české zdravotní pojišťovny (Evropský průkaz zdravotního pojištění). Před cestou by si měli čeští občané vždy uzavřít cestovní pojištění, protože například případný převoz do České republiky není zahrnut do nutné a neodkladné péče a pacienti si jej hradí sami. Počítat je také potřeba s úhradou spoluúčasti za lékařské i stomatologické ošetření, léky, hospitalizaci v nemocnici či různé diagnostické testy. Pokud potřebujete lékařskou péči a v blízkosti není žádné státní zařízení, obracejte se na smluvní lékaře (označení PEDY) nebo soukromá zařízení, která mají smlouvu se státní institucí (EOPYY).

Většina Čechů cestuje do Řecka letecky, ale najdou se i tací, kteří raději využijí vlastní automobil. V takovém případě je potřeba mít u sebe nejen technický průkaz, ale také zelenou kartu potvrzující existenci pojištění vozidla. 

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Nezletilé děti musí mít vlastní cestovní doklad. Ke vstupu do severní turecké části ostrova Kypr je zapotřebí cestovní pas platný ještě minimálně šest měsíců po plánovaném návratu do České republiky.
Vízum Ne
Telefonní předvolba +30 (předvolba země, za kterou následuje místní předvolba konkrétní oblasti). Při volání do České republiky je telefonní předvolba +420
Časový posun +1 (oproti České republice)
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 166
Policie 100 (171 turistická policie, 108 přístavní policie)
Hasiči 199
Centrální tísňová linka 112
Doprava letadlem
Doba letu z ČR Závisí na zvolené destinaci. Nejvzdálenějším ostrovem je Kypr – doba letu z Prahy trvá necelé 3,5 hodiny.

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému