Cestovní pojištění do Maďarska | Pojisteni.com
Menu
515 555 555
Po-Pá 9-18 hod.

Cestovní pojištění do Maďarska

Maďarsko je středoevropskou zemí a od roku 2004 je součástí Evropské unie. Sousedními zeměmi jsou Slovensko, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko a Ukrajina. Čeští turisté s oblibou navštěvují nejen hlavní město Budapešť, ale také zdejší vyhlášené termální lázně. V posledních letech se stává oblíbenou dovolenkovou destinací Balaton. K cestě do Maďarska stačí občanům České republiky platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti mladší 15 let cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní doklad. Platnost cestovních dokladů nesmí být kratší než doba plánového pobytu v zemi. Čeští turisté by si měli před odjezdem z České republiky sjednat cestovní pojištění do Maďarska.

Budapešť nabízí řadu památek i odpočinek v lázních

Kdo někdy navštívil Budapešť, jistě potvrdí, že je právem označována za jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Na návštěvu hlavního města Maďarska si vyčleňte alespoň tři dny. Ve městě si přijdou na své nejen milovníci kulturních památek, ale také příznivci termálních koupelí, kaváren, vinoték a restaurací nabízejících místní speciality. Pokud bydlíte dále od centra, do středu města se pohodlně dopravíte městskou hromadnou dopravou.

S prohlídkou památek můžete začít například u budovy parlamentu, která stojí na břehu Dunaje. Jedná se o jednu nejstarších vládních budov v Evropě. Pokračovat můžete po břehu řeky až k mostu Széchenyi Lánchíd (do češtiny překládán jako Řetězovým most), přes který se dostanete pod Hradní vrch. Na tomto kopci najdete celé středověké město, ze kterého se vám naskytne úžasný výhled na Budapešť. Dominantou centrální části vrchu je Matyášův chrám a Rybářská bašta. V severní části Hradního vrchu se můžete procházet uličkami obytné hradní čtvrti. Na jižním cípu Hradního vrhu stojí Budínský hrad. Budapešť nabízí i řadu dalších významných památek jako například Baziliku sv. Štěpána, Velkou synagogu, Vajdahunyad Castle nebo Památník tisíciletí. Za návštěvu stojí také místní tržnice na náměstí Fövám tér. Budapešť je bezpečným městem, pozor si dávejte na kapesní krádeže. Pro tyto případy si vyberte cestovní pojištění online, které zahrnuje riziko krádeže osobních věcí či dokladů.

Češi znovu objevují Balaton

Češi v posledních letech stále častěji vyrážejí na Balaton, který patřil mezi oblíbené turistické destinace v předrevolučních dobách. Jedná se o největší jezero střední Evropy a často je přezdíváno jako maďarské moře.  Pokud vyrazíte k Balatonu v období letních prázdnin, užijete si díky malé hloubce příjemně prohřáté vody. Dovolená u Balatonu je vhodná také pro rodiny s malými dětmi. O prázdninách zde najdou řadu aktivit i sportovně založení turisté. V nabídce jsou vodní sporty, můžete si také zahrát volejbal, fotbal nebo se vydat na projížďku na kole po některé z místních cyklostezek. Kdo by si chtěl odpočinout v termálních lázních, může si udělat výlet do přibližně třicet kilometrů vzdálených lázní Zalakaros. Pro případ zdravotních obtíží, úrazu, poškození cizích věcí nebo krádeže osobních věcí či sportovního vybavení na dovolené je rozumné sjednat si před cestou cestovní pojištění.

Před cestou do Maďarska se vyplatí naučit se několik základních frází v maďarštině. Oproti univerzální angličtině je pro Čechy tento jazyk poměrně nesrozumitelný. A navíc ne na všech místech se setkáte s vícejazyčnými nápisy. I když hotely, obchody či restaurace v Maďarsku běžně přijímají platební karty, pro drobnější útraty si dopředu vyměňte forinty (hlavní měnou je Maďarský forint, který má zkratku HUF).

Užitečné informace na cestu

 
Cestovní doklady Platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti cestující s rodiči musí mít vlastní cestovní pas
Vízum Ne
Telefonní předvolba +36 (při volání do České republiky je telefonní předvolba +420)
Časový posun Ne
Důležitá telefonní čísla
Rychlá lékařská pomoc 104
Policie 107
Hasiči 105
Centrální tísňová linka 112
Rychlostní limity pro osobní automobily
Dálnice 130 km/h 
Rychlostní silnice 110 km/h 
Mimo obec 90 km/h
Obec 50 km/h
Zpoplatněné dálnice Ano

Sjednat cestovní pojištění onlineMáte dotaz? Kontaktujte nás
Pošli známému